DOLAR 32,3607 0.17%
EURO 34,4602 -0.71%
ALTIN 2.437,27-0,95
BITCOIN 2057373-4,66%
Şanlıurfa
20°

HAFİF YAĞMUR

13:10

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Seralarda Domates Hasadı

Seralarda Domates Hasadı

Viranşehir Kaymakamlığı ve Uluslararası Göç Örgütü işbirliği ile yürütülen 3000 m2 modern sera projesinde ilk ürün hasadı başladı. Seralarda incelemelerde bulunan Kaymakamımız Sayın Ömer Dereci çalışmalarla ilgili Kaymakamlık Proje Ofisi Koordinatörü Fethi Üncal'dan bilgi aldı.

ABONE OL
28 Mayıs 2021 22:22
Urfa Haberleri Seralarda Domates Hasadı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Viranşehir Kaymakamlığı ve Uluslararası Göç Örgütü işbirliği ile yürütülen 3000 m2 modern sera projesinde ilk ürün hasadı başladı. Seralarda incelemelerde bulunan Kaymakam Ömer Dereci çalışmalarla ilgili Kaymakamlık Proje Ofisi Koordinatörü Fethi Üncal’dan bilgi aldı.

Viranşehir’de ilk kez ısıtmalı bir sera sistemi kurduklarını kaydeden Dereci: ” Birleşmiş Milletler Uluslararası Göç Örgütü ile birlikte yürüttüğümüz her biri 1000 m2 3 adet seramızda bu yıl domates fidesi ekimi yaptık. Seralardan ikisine salkım birine de yerli domates ekildi. Şuan domatesler olgunlaştı ve satışlara başladık. Sera projesi ile ilçedeki girişimciler için örnek bir çalışma ortaya koyduk. Viranşehir’in kendi sebze ve meyvesini üretmesini temenni ediyoruz. Isıtmalı serada yıl boyuca birçok farklı sebze ve meyve çeşidinin üretimini yapabileceğiz. İlçemize kazandırdığımız sera projesine desteklerinden ötürü Uluslararası Göç Örgütü yetkililerine teşekkür ediyorum. ” ifadelerini kullandı.

Yoğun rağbet gören domates seralarında vatandaşlar organik olarak yetiştirilen domatesleri taze bir şekilde satın alıyor. Serayı da inceleme fırsatı bulan vatandaşlar organik olduğu için domateslerin aroması ve tadından memnun. Ekim ayına kadar devam edecek domates üretiminin ardından serada kışa yönelik salatalık ve biber ekiminin yapması planlanıyor.

En az 10 karakter gerekli