DOLAR 31,1428 0.12%
EURO 33,8172 0.05%
ALTIN 2.039,100,36
BITCOIN 176101510,82%
Şanlıurfa

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

TEDBİRLER HEPİMİZ İÇİN

TEDBİRLER HEPİMİZ İÇİN

Yurt genelinde giderek zirve yapan Covid-19’a karşı önlemler yeniden devreye alınıyor. Önlem, tedbir, kısıtlama adına nederseniz deyin ama bunları dikkate alan bir toplumun olması şart.

ABONE OL
25 Şubat 2021 12:00
Urfa Haberleri TEDBİRLER HEPİMİZ İÇİN
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yurt genelinde giderek zirve yapan Covid-19’a karşı önlemler yeniden devreye alınıyor. Önlem, tedbir, kısıtlama adına nederseniz deyin ama bunları dikkate alan bir toplumun olması şart.
Bilim kurulu, Sağlık Bakanlığı ve il pandemi kurulları tarafından tedbirlerin uygulanmasına yönelik yapılan çağrılar ne yazık ki toplumda olumsuz etki yapıyor.
Çünkü Halk olarak gerekli duyarlılığı göstermiyor, çağrıları dikkate almıyor, umursamıyor bildiğimizi yapmaya devam ediyoruz.
Maske takmak yerine, yanımızda bulunduruyoruz, çenemizin altına takıyor, kolumuzu geçiriyoruz, yada cebimizde saklıyoruz.
Çocuklarını yanına alıp çarşı pazar gezen Anne ve Balalar ise maskelerini takmayı bir marifet sayıyor ama çocuklarının maske takmasına gerek yok çünkü önemli değil.
Hastaneye tedavi amaçlı yada test yaptırmaya giden vatandaşların çoğunluğunda önemli yada değersiz gördükleri sağlıkçılara laf söylemeyi yada hastamızla ilgilenilmiyor deyip cep telefonu ile görüntü çekip sosyal medyaya yayınlama hüneri var.
Sağlıkçılar canhıraş çalışa dursun test yaptıran vatandaşlara sonuç size bildirilecek denilerek evlerine gönderiliyor.
Test yaptıranlar sonucun pozitif yada negatif olduğunu bilmediği için sonuç bildirilene kadar kendilerini izole etmek yerine gezmeyi dolaşmayı arkadaşlarını ziyaret etmeyi tercih ediyor.
Kim suçlu yada suçsuz,
Kim haklı yada haksız,
Kim tedbirli yada tedbirsiz,
Kim maskeli yada maskesiz bunların hiçbirinin önemi yok.
Önemli olan sevdiklerimize, kendimize, çocuklarımıza ve en önemlisi sağlıklı bir geleceğimizin olabilmesi için bu pandemi sürecine ne kadar değer verip vermediğimizdir.
Koronavirüse karşı alınan önlemler
YARINLARIMIZ, ÇOCUKLARIMIZ, GELECEĞİMİZ, SAĞLIKLI BİR TOPLUM içindir lütfen uyalım
HEPİMİZ için MUTLU YARINLAR için SAĞLIKLI YARINLAR için LÜTFEN TOPLUMSAL OLAMASA DA BİREYSEL OLARAK KURALLARA UYALIM….

En az 10 karakter gerekli