DOLAR 32,5891 0.08%
EURO 35,0312 0.47%
ALTIN 2.424,930,09
BITCOIN 2087584-4,10%
Şanlıurfa
26°

KAPALI

13:07

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

TOPRAĞINI KORU GELECEĞİNE SAHİP ÇIK

TOPRAĞINI KORU GELECEĞİNE SAHİP ÇIK

TOPRAĞINI KORU GELECEĞİNE SAHİP ÇIK  TEMALI MUHTAR TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

ABONE OL
22 Haziran 2021 20:31
Urfa Haberleri TOPRAĞINI KORU GELECEĞİNE SAHİP ÇIK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Toprağını Koru Geleceğine Sahip çık” temalı muhtar toplantısı  Haliliye Kaymakam Metin ESEN başkanlığında kurum amirleri, kurum yetkilileri ve muhtarlarımızın katılımıyla gerçekleştirildi.

Kaymakam ESEN; “ “Toprağını Koru, Geleceğine Sahip Çık” temalı çalışmalar kapsamında  tam zamanlı olarak ilçemizde, özel mülkiyet, mera ve hazine parselleri dahil inşaatları devam eden tüm yapıların tespiti yapılacaktır. İzin alınmadan başlanıldığı tespit edilen yapılara ilişkin tutanak tanzim edilerek, hazırlanacak tutanaklar Kaymakamlığımıza gönderilecektir. Kaymakamlığımızca da İmar Kanunu, Gecekondu Kanunu ve 5403 Sayılı Toprak Koruma Kanunu kapsamındaki gerekli işlemler için Belediye Başkanlığına gönderilecektir.

 İlçe  Belediye  Başkanlığı, Kaymakamlığımızca oluşturulan  denetim  ekiplerinin kullanımına  uygun  bir  araç  tahsis  edecektir.  Tahsis  edilen  araçlara,  toprağın  korunmasına  yönelik farkındalık  oluşturmak  için  İl  Tarım  ve  Orman  Müdürlüğünce  belirlenen  logolarla  araçların giydirilmesi ile beraber söz konusu ekiplerimiz göreve başlayacaktır.

Kaymakamlığımızca, kolluk kuvvetlerimizin konu ile ilgili bilgilendirilmesi sağlanacak ve kolluk görevlilerimiz tarafından devriye görevlerini  ifa  ettikleri  esnada  karşılaştıkları  yapımına  yeni  başlanılmış  olan  yapılar ile ilgili izin sorgulamaları yapılacaktır. Toprak Koruma Kurulundan  ve  diğer  kurumlardan  gerekli izinler  alınmadan yapımına başlanmış olan izinsiz yapılar ile ilgili tutanak tanzim edilerek, faaliyetin derhal durdurulması ve Kaymakamlığa bilgi verilmesi sağlanacaktır.

 Kaymakamlığımızca, “Toprağını Koru Geleceğine Sahip Çık” teması ile kırsal mahallelerin okullarında eğitim ve etkinliklerin yapılmasına yönelik çalışmalar yapılacaktır.

Ayrıca son günlerde Ülkemizde aşılama çalışmalarında önemli bir ivme yakalanmıştır. Bu itibarla Muhtarlarımızın da vatandaşlarımızın aşılamaya yönlendirilmesi noktasında gerekli katkıları sunacağına yürekten inanıyorum.

En az 10 karakter gerekli