DOLAR 31,1150 0.01%
EURO 33,8182 -0.01%
ALTIN 2.031,40-0,02
BITCOIN 16917045,24%
Şanlıurfa

AÇIK

06:14

İMSAK'A KALAN SÜRE

Üç Aylar ve Regaib Kandili

Üç Aylar ve Regaib Kandili

ABONE OL
13 Şubat 2021 14:12
Urfa Haberleri Üç Aylar ve Regaib Kandili
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ak Parti Şanlıurfa milletvekili ve MKYK üyesi İbrahim Halil Yıldız ’ın Üç Aylar ve Regaib Kandili nedeniyle yazılı bir mesaj yayımladı.

Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın Üç Aylar ve Regaib Kandili nedeniyle yazılı bir mesaj yayımladı. Vekil Yıldız, mesajında; “13 Şubat Cumartesi günü, inancımız gereği maneviyatı yüksek olan; yardımlaşma ve dayanışma duygularının en yüksek seviyeye ulaştığı, rahmet, mağfiret ve bereket ayları olan Recep, Şaban ve Ramazan’ı kapsayan “Üç Aylara” giriyoruz. Allah (c.c.)’ın bizlere ikram ettiği faziletli ve feyizli sonu bayram ile müjdelenen bu kutlu mevsimde, ilahi rahmetin taştığı, lütuf ve ihsanla dolu Regaib, Mirac, Berat ve Kadir geceleri bulunmaktadır.

Bu mübarek gecelerden ilki olan Regaib Kandili’ni 18 Şubat Perşembe gününü 19 Şubat Cuma gününe bağlayan gece idrak edeceğiz. Regaib Kandili, Yüce Allah’ın kullarına bol bol bağışta bulunduğu bir gecedir. Bu gecenin rahmet ve bereketinden bol bol istifade edebilmek için hayatımızı bir kez daha hesaba çekmeli, işlerimizde yüce Allah’ın rızasına uygun davranıp davranamadığımızın muhasebesini yapmalıyız.

Yüce Yaradanın rızasını kazanmak, O’nun rahmetine ve mağfiretine nail olabilmek için, O’na ellerimizi açacağımız ve yöneleceğimiz bu mübarek ayları ve içerisinde bulunan kandil gecelerini tövbe, ibadet, hayır ve hasenatla ihya etmenin ve bu kutlu zaman dilimini en güzel şekilde değerlendirmenin gayreti içinde olmalıyız. Bu kutlu zaman diliminde kendimiz için, ailemiz için, ülkemiz ve milletimiz için bol bol dua etmeliyiz.Bu duygu ve düşüncelerle,  ülkemiz ve tüm insanlık âleminin mutluluk ve huzuruna vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.

En az 10 karakter gerekli