DOLAR 32,5044 -0.12%
EURO 34,9909 0.4%
ALTIN 2.430,330,30
BITCOIN 2069048-4,01%
Şanlıurfa
26°

KAPALI

16:55

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

11 Nisan Külliyesi

ABONE OL
10 Temmuz 2018 13:04
Urfa Haberleri 11 Nisan Külliyesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, içerisinde İslami İlimler ve Bilimler Araştırma Merkezinin de yer alacağı 11 Nisan Külliyesi, yılsonunda tamamlanması planlanıyor.

Şanlıurfa’da 11 Nisan Külliyesinin çalışmalarını sürdürüyor. Görselliği ve bulunduğu konum itibariyle şehir maneviyatına uygun şekilde dizayn edilen külliye, İslami İlimler ve Bilimler Araştırma Merkezi de bulunuyor.

Külliyenin Osmanlı, Selçuklu mimari karışımı bir sanat eseri olduğunu belirten Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, “11 Nisan Külliyesi Camisi Şanlıurfa’nın en büyük camilerinden bir tanesi. Alt tarafında da İslami İlimler ve Bilimler Araştırma Merkezi, içinde sosyal donatıların olduğu mahalleye hizmet verebilecek cami, külliye, avlu ve revakları ile hem bir Osmanlı, Selçuklu mimari karışımı bir sanat eseri ve aynı şekilde bu bölgenin de silueti olarak yarın öbür gün anılabilecek bir eser yapılıyor” dedi.

Yoğun bir çalışma sezonu içerisinde olduklarını söyleyen Çiftçi, “İşler normal sürecinde işliyor. Fen İşleri Daire Başkanlığımız, Yapı Kontrol Şube Müdürümüz, teknik arkadaşlarımız, kontrol arkadaşlarımız, genel sekreter yardımcımız, yüklenici firmamız işlerinin başında. Tam bir çalışma sezonu. 2018 yılı sonunda bitirmeyi planlıyoruz. İnşallah 2018 in son cumasında Allah’ın izniyle hepimiz şehir olarak bu mükemmel eseri inşallah açacağız. Tüm ekip bu vizyonla harekete ediyor” şeklinde konuştu.

Dört kattan oluşan ve aynı anda 3 bin 700 kişiye ev sahipliği yapabilecek külliye içerisinde, cami, namazgah katı, mahfil katı, avlu, çok amaçlı seminer salonu, bay ve bayan Kur’an kursu, bay ve bayan taziye evi, diyanet yayın evi kütüphanesi ve okuma salonu, diyanet işleri büroları, bayan mescit, derslikler ve eğitim odaları yer alacak

En az 10 karakter gerekli