DOLAR 32,5566 0.01%
EURO 34,8463 -0.08%
ALTIN 2.428,40-0,05
BITCOIN 2086288-4,07%
Şanlıurfa
26°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

14 Mart Tıp Bayramı’nda beyaz önlüklerini giydiler

14 Mart Tıp Bayramı’nda beyaz önlüklerini giydiler

ABONE OL
14 Mart 2024 22:51
Urfa Haberleri 14 Mart Tıp Bayramı’nda beyaz önlüklerini giydiler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Harran Üniversitesi’nde 14 Mart Tıp Bayramı kutlamaları kapsamında hekimliğe ilk adımını atan geleceğin doktorlarına beyaz önlükleri giydirildi.

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından Tıp Bayramı ve 2023-2024 akademik yılında tıp fakültesini yeni kazanan hekim adayları için “Tıp Bayramı ve Beyaz Önlük Giyme Töreni” düzenlendi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde gerçekleştirilen törende öğrenciler, beyaz önlüklerini eğitim alacakları hocalarının ellerinden giydi. Törende, hekimliğe ilk
adımlarını atan 197 tıp fakültesi öğrencisi, ailelerinin katılımıyla beyaz önlüklerini giymenin ve hekimliğe ilk adımı atmanın heyecan ve gururunu yaşadı.

Tıp Bayramı ve Beyaz Önlük Giyme Törenine, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, 2. İdari Mahkeme Başkanı Derviş Yıldızoğlu, Şanlıurfa İl Sağlık Müdür Vekili Doç. Dr. Mehmet Reşat Ceylan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nihat Denek, Prof. Dr. Abdulcenap Cevheri ile Prof. Dr. Ahmet İlyas, Şanlıurfa Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Fırat Erkmen, dekanlar, Genel Sekreter Zübeyir Zorlu, akademik ve idari personel, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu açış konuşmasında şunları söyledi:

“Tıp Fakültemiz tarafından düzenlenen Tıp Bayramı ve Beyaz Önlük Giyme Töreni’mize hepiniz hoşgeldiniz.
Rektör olarak bir yılımı doldurdum, bu bir yıl içerisinde Tıp Fakültesi bünyesinde birçok bölümü hizmete açtık. Hekim eksikliğinden dolayı kapanan bölümlerimiz vardı.Doktorlarımızıtekrardan üniversitemize kazandırdık. Hocalarımız da şu anda aramızdalar onlara müteşekkiriz. Üniversite hastanesi olarak halkımıza tam donanımlı bir hastane olarak hizmet vermeye devam ettik. Öğrencilerimize de en iyi eğitimi vermenin gayreti içerisindeyiz. Şu anda hastanemizde birçok alanda en iyi doktorlarımızın olduğu bir Tıp Fakültemiz mevcuttur. Hastanemiz bölgede de adından söz ettirecek bir hastane olarak büyük adımlarla ilerliyor. Sevgili anne, babalar; hocalarımıza ve bizlere güveniniz.
  Çocuklarınız emin ellerde. Her yönden donanımlı birer doktor olarak mezun olacaklarına emin olabilirsiniz. Tekrar geldiğiniz için teşekkür ediyorum.”

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Feridun Akkafa, konuşmasında şunları söyledi:

“Bugün tıp camiasının en önemli günlerinden birini kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. 14 Mart Tıp Bayramı, tıp camiasının bir araya gelerek mesleklerini kutlama ve mesleki dayanışmayı pekiştirme günüdür. Biz de bu anlamlı gün kapsamında sevgili öğrencilerimize beyaz önlüklerini giydireceğiz. Öğrencilerimizin saflığın sembolü olan bu beyaz önlükleri yaşamları boyunca gururla taşımalarını temenni ediyorum. Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.”

Toplu fotoğraf çekimi ile devam eden program, ’14 Mart 14 Sanatçı’ karma sergisinin gezilmesiyle son
buldu.

 


En az 10 karakter gerekli