DOLAR 31,0708 0.17%
EURO 33,6790 -0.05%
ALTIN 2.032,040,76
BITCOIN 1574922-1,08%
Şanlıurfa
13°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

6’LI MASA KAMU MALİYETİ

6’LI MASA KAMU MALİYETİ

ABONE OL
13 Haziran 2022 12:55
Urfa Haberleri 6’LI MASA KAMU MALİYETİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

6 muhalefet partisinin bir araya geldiği ‘Altılı Masa’ kapsamında oluşturulan ‘Kurumsal Reformlar Komisyonu’ yaptıkları çalışmaları kamuoyuna açıkladı. Komisyon raporunda, kamu maliyesindeki durum ve geleceğe yönelik yükümlülüklerin yanı sıra Stratejik Planlama Teşkilatı kurulması, TCMB’nin kurumsal yapısının güçlendirilmesi başlıkları yer aldı.

6 muhalefet partisinin bir araya geldiği 6’lı masa kapsamında oluşturulan ‘Kurumsal Reformlar Komisyonu’ ilk raporunu açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Ekonomi Politikaları ve İşveren Örgütlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, DEVA Partisi Ekonomi ve Finans Politikaları Başkanı İbrahim Çanakcı, Demokrat Parti Ekonomik İşler Başkanı Bülent Şahinalp, Gelecek Partisi Politika İzleme Kurulu Başkanı Feridun Bilgin, İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz ve Saadet Partisi Ekonomik İşler Başkanı Sabri Tekir’den oluşan Kurumsal Reformlar Komisyonu çalışmalarını ortak bir basın toplantısı ile duyurdu.

Komisyonun açıkladığı başlıklar arasında kamu maliyesine yönelik öneriler yer aldı. Partilerin adayının cumhurbaşkanlığını kazanmaları durumunda atacakları adımlar raporda sıralandı.

Durum ve Hasar Tespit Komisyonu kurulacak

Ekonomik ve Sosyal Konsey’e işlev kazandırılacak

Strateji ve Planlama Teşkilatı’nın kurulması

Merkez Bankası’nın yapısı yeniden düzenlenecek

En az 10 karakter gerekli