DOLAR 32,4793 0.05%
EURO 34,7021 0.39%
ALTIN 2.480,50-0,22
BITCOIN 1998145-2,39%
Şanlıurfa
24°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

9 OCAK TARİHİ ŞANLIURFASPOR İÇİN KARA BİR GÜN

ABONE OL
7 Ocak 2018 18:42
Urfa Haberleri 9 OCAK TARİHİ ŞANLIURFASPOR İÇİN KARA BİR GÜN
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eyyübiye ilçesi Koçören Mahallesinde yer alan ve Şanlıurfaspor’a “satılamaz” şerhi ile tahsis edilen arsanın 49 yıllığına akaryakıt ve lpg istasyonu ile ticaret alanı yapımı ve işletilmesi için 9 Ocak’ta yapılacak olan ihale ile kiraya verilmesi kararlaştırılmış. Yapılacak bu ihale sonucunda Şanlıurfaspor’a kalıcı gelir olması adına tahsis edilen bu arazinin bütün hakları 4 milyon lira karşılığında başka bir işletmeciye verilecek. Aylık kira bedelinin 6.800 TL gibi akaryakıt ve lpg istasyonu için komik sayılabilecek bir bedelle verilmesi akılarda soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu.

TAHKİM KARARI BEKLENMEDEN NEDEN BÖYLE BİR KARAR ALINDI

Şanlıurfaspor futbolcularından Mertcan Çam, Kulüp başkanı Emin Yetim’in kendisini darp ettiğini iddia etmiş ve Türkiye Futbol Federasyonu ve yargıya şikâyette bulunmuştu. Bu şikâyetin ardından Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), futbolcu Mertcan Çam’a yönelik saldırısı nedeniyle Şanlıurfaspor Kulübü Başkanı Emin Yetim’e sürekli hak mahrumiyeti cezası verdi. Tahkim Kurulunun kararı onaması kulüp başkanının resmi yetkilerinin bitmesi anlamına geliyordu. Tahkim kurulunun kararını beklemeden neden ihale kararı alındığı merak ediyor?

GAZETECİLER PLATFORMU KİRALAMA İŞİNE TEPKİ GÖSTERDİ

Şanlıurfa’da günlük olarak yayınlanan ve gazeteciler plaformuna üye olanDamga, Şanlıurfa, Urfa Değişim, Urfanatik, Olay, Gap Gündemi ve İpekyol Gazeteleri Şanlıurfaspor kulübüne ait olan ve akıllı bir şekilde hareket edilmesi durumunda Şanlıurfaspor kulübüne kalıcı gelir noktasında önemli bir yer olan benzinlik arazinin kiraya verilmesine tepki göstermek adına maddi kazançları olmalarına rağmen ihale ilanını yayınlamama kararı aldılar.

İHALE NEDEN SESSİZ BİR ŞEKİLDE YAPILMAYA ÇALIŞILIYOR?

Yapılacak olan ihalenin metninde “İşbu şartname en uygun teklifle bu teklifi gerçekleştirecek yetkinlikteki en uygun işletmeciyi belirlemek suretiyle eşit ve adil koşullarda ve rekabetçi bir teklifin tespiti ile tespit edilen en uygun teklif sahibi ile aşağıda belirtilen koşullarda sözleşme akdetmek üzere düzenlenmiştir.” İbaresi yer almasına rağmen, ihalenin daha çok duyulması daha çok iştirakçinin katılması için herhangi bir reklamın yapılmaması ve ihaleye sadece 4 gün gibi kısa bir süre kala ihale metni yayınlanması kulislerde değişik şekilde yorumlandı.

En az 10 karakter gerekli