DOLAR 31,0929 0.33%
EURO 33,7175 0.19%
ALTIN 2.025,880,46
BITCOIN 15850040,53%
Şanlıurfa
12°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

AB DESTEKLİ KURSLAR BAŞLIYOR

AB DESTEKLİ KURSLAR BAŞLIYOR

ABONE OL
10 Şubat 2022 16:54
Urfa Haberleri AB DESTEKLİ KURSLAR BAŞLIYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karaköprü Belediyesi Avrupa Birliğinin finanse ettiği Sosyo-Ekonomik Entegrasyon için Girişimcilik Kapasitelerinin İyileştirilmesi Projesi kapsamında açacağı 27 kurs için bilgilendirme toplantısı yapıldı

Karaköprü Belediyesi temel belediyecilik faaliyetlerinin yanında eğitime ve istihdama katkı için gerçekleştirdiği projeler ve çalışmalarla da hizmet vermeye devam ediyor. Avrupa Birliği’nin finanse ettiği Uluslararası Göç Politikaları Merkezi (ICMPD), Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın birlikte yürüttüğü Sürdürülebilir Sosyo-Ekonomik Entegrasyon için Girişimcilik Kapasitelerinin İyileştirilmesi Projesi (ENHANCER) kapsamında Halk Eğitim Merkezi ve Harran Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (HARÜSEM) tarafından 27 adet kursla vatandaşlara ve Suriyeli göçmenlere eğitimler verilecek.

Karaköprü Girişimcilik, İş Geliştirme, İnovasyon ve Ticarileştirme Merkezi projesi kapsamında verilecek olan eğitimler için, Kamu kurumları ve STK’lar ile sürecin başlatılmasına yönelik Karaköprü Belediyesi kültür merkezinde bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Proje kapsamında Karaköprü Belediyesi girişimcilik ve iş geliştirme alanlarında eğitim için kullanılmak üzere 250 bin Euro hibe desteği alırken, hibenin tamamı eğitim çalışmaları için kullanılıyor.

Projede Karaköprü Belediyesine; İl göç İdaresi, Karacadağ Kalkınma Ajansı, RIZIK Derneği, Yerelden Kalkınma Derneği ve Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) iştirak ediyor.

Bu proje kapsamında verilecek eğitimler:
Girişimcilik, Temel Pazarlama Yönetimi Geliştirme ve Uyum Eğitimi, Dijital Yetkinlikler, İş İngilizcesi A1, A2, Türkçe A1, A2, Halı ve Kilim Dokumacılığı, Minyatür Halı dokuma, Ahşap Hediyelik Eşya Yapımı, Bilgisayar yönetimi, Bilgisayar Sistem Bakım ve Onarım, Bilgi Teknolojisi Donanımı, Bilgisayarda Belge Hazırlama, Grafik ve Animasyon, Mc. Office Programlarının Kullanımı, Web Tasarım, Finansal Okuryazarlık, İş Hayatında İletişim, İş organizasyonu, Liderlik Eğitimi, Problem Çözme Teknikleri Geliştirme ve Uyum Eğitimi, Girişimciler için Sosyal Medya Liderliği İletişimi Eğitimi, Girişimciler için Ortaklık ve Ortaklık Anlaşması Eğitimi, Girişimciler için Hukuk Eğitimi, Girişimcilere Yönelik Kuruluş Süreçleri Eğitimi, Dijital Pazarlama Eğitimi, Mentorluk.

Kurslara katılmak isteyen vatandaşlar önümüzdeki günlerde açılacak başvurular ile birlikte www.karamek.com adresinden başvuru yapabilecek.

En az 10 karakter gerekli