DOLAR 31,3677 0.42%
EURO 34,0595 0.51%
ALTIN 2.101,432,38
BITCOIN 1943045-0,86%
Şanlıurfa

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

AK Parti’nin Şanlıurfa adayları açıklandı | ERDOĞAN; ŞANLIURFA ŞANLI BİR GEÇİŞ YAPACAK”
  • NŞanlıurfa Haber
  • Genel
  • AK Parti’nin Şanlıurfa adayları açıklandı | ERDOĞAN; ŞANLIURFA ŞANLI BİR GEÇİŞ YAPACAK”

AK Parti’nin Şanlıurfa adayları açıklandı | ERDOĞAN; ŞANLIURFA ŞANLI BİR GEÇİŞ YAPACAK”

ABONE OL
7 Şubat 2024 18:12
Urfa Haberleri AK Parti’nin Şanlıurfa adayları açıklandı | ERDOĞAN; ŞANLIURFA ŞANLI BİR GEÇİŞ YAPACAK”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantı öncesinde, 11 Nisan Spor Salonu önünde kendisini karşılayan vatandaşlara seslendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şunları söyledi:

“İnanıyorum ki Şanlıurfa, şanlı bir geçiş yapacak. Bütün oyunları bozmaya var mıyız? Birliğimizi, beraberliğimizi inşallah devam ettirmeye var mıyız?

Artık Şanlıurfa Havalimanı yokken, şimdi var mı? Üniversitesi var mı? Kim yaptı? Bundan sonra da diyoruz ki; yerel yönetimlerde de inşallah merkezi yönetim olarak, yerel yönetimimizle el ele verecek ve Zeynel Abidin kardeşimizle beraber bu yolda yürüyeceğiz.

İlçe belediyelerimizle beraber el ele verecek; inşallah emin adımlarla yürüyeceğiz. Sakın oyunlara gelmeyelim; biz oyunları bozarak geldik. 21 senedir hep burada bu hizmetleri verdik, veriyoruz.

İnşallah bugün adayları açıklayacağız. Ama daha sonra mitingimizi yapmaya geleceğiz. Çünkü Şanlıurfa’ya bu da yaraşır. Burada bir miting yapmadan, final olmaz.”

11 Nisan Spor Salonu’nda gerçekleşen törende geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin Şanlıurfa ilçelerindeki belediye başkan adayları tanıtıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Şanlıurfa ilçelerindeki AK Parti adaylarını açıkladı.

Akçakale: Abdulhakim Ayhan

Birecik: Mahmut Mirkelam

Bozova: Suphi Aksoy

Ceylanpınar: Seyithan Atilla

Eyyübiye: Mehmet Kuş

Halfeti: Şeref Albayrak

Haliliye: Mehmet Canpolat

Harran: Mahmut Özyavuz

Hilvan: Aslan Ali Bayık

Karaköprü: Metin Baydili

Siverek: Ali Murat Bucak

Suruç: Mustafa Yüksel

Viranşehir: Salih Ekinci

“BERABERLİĞİMİZİ SIKI TUTMAMIZ GEREKİYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın törende yaptığı konuşmasından satırbaşları şöyle:

“Tarih boyunca büyük medeniyetlerin merkezlerinden biri olarak insanlığa hizmet etmiş, Urfa bölgesinin bizim kalbimizde ayrı bir yeri var. Bunun için demokrasi ve kalkınma atılımlarımızın en güzel örneklerini Şanlıurfa’da hayata geçirmeye özel önem verdik. Yatırımların bizzat takipçisi olduk. Bununla da kalmadık, devlet yönetimi tecrübesiyle öne çıkan arkadaşlarımızı şehrimizde görevlendirerek, çalışmaların süratle yürümesini temin ettik.

Birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi sıkı tutmamız, aramıza kimseyi sokmamamız gerekiyor. Maddi ve manevi değerleriyle çok mübarek olan bu şehir, aynı zamanda içinde pek çok zorlukları da barındıran bir yapıya sahiptir. Sizler şahitsiniz; biz, sizlerin iradesine hürmetten asla taviz vermeden, hem şehrin daha iyiye gitmesi için onu yapmaya gayret gösterdik.

Şanlıurfalıların iradesini istismar edip, kendi gündemleri peşinde koşanlardan asla olmadık. Hepimiz, beşeriz. Elbette eksiklerimiz hatta hatalarımız çıkabilir. Ama şehrimize kazandırdıklarımızı kimse inkar edemez. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayımızı da, ilçelerimizin adaylarını da bu hüsnüniyetle belirledik. Pek çok aday adayı arasından, en az kırgınlığa yol açacak, en iyi hizmeti yapacak isimlerle, 31 Mart’ta sizlerin huzuruna çıkmaya çalıştık.

HERKES SİYASETÇİ OLABİLİR AMA DEVLETÇİ OLAMAZ”

Geçmişte bizimle birlikte yol yürüyüp, yolunu değiştirenlerin tercihleri kendilerini ilgilendirir. Herkes siyasetçi olabilir ama devletçi olamaz. Keşke her zaman, her durumda ideal olanı elde edebilsek. Bizim bu tür tartışmalarla kaybedecek ne vaktimiz ne de boşa harcayacak enerjimiz vardır.

“KİMSENİN BİZİ KISIR TARTIŞMALARIN İÇİNE ÇEKMESİNE İZİN VERMEYİZ”

Mesele yatırımlarla şehrimize eser kazandırmaksa, insanımıza hizmet etmekse, bu hususlarda üzerimize kimseyi tanımıyoruz. Kimsenin bizi kendi kısır tartışmaları içine çekmesine izin vermeyiz.

En az 10 karakter gerekli