DOLAR 32,5776 0.1%
EURO 35,0166 0.48%
ALTIN 2.430,620,33
BITCOIN 2094262-3,77%
Şanlıurfa
26°

KAPALI

13:07

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Arnavutluk’ta nehre düşen araçtaki 8 kişi öldü

Arnavutluk’ta nehre düşen araçtaki 8 kişi öldü

ABONE OL
2 Nisan 2024 17:17
Urfa Haberleri Arnavutluk’ta nehre düşen araçtaki 8 kişi öldü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Arnavutluk’un güneydoğusunda bir otomobilin nehre düşmesi sonucu yedi şüpheli göçmen ve biri yerel sürücü olmak üzere araçtaki sekiz kişi öldü.

Polisten yapılan açıklamaya göre, aracın sürücüsü kontrolü kaybetti ve sabah saat 4 civarında başkent Tiran’ın yaklaşık 150 mil güneydoğusundaki Vjosa Nehri’ne uçtu. Polisin göçmenler için sıklıkla kullandığı bir tanımla, kurbanlardan yedisinin “üçüncü ülkelerden” olduğundan şüphelenildiği belirtildi.

Bölge polis şefi Ardian Cipa, aracın bir polis kontrol noktasında durmadığını ve hızla uzaklaştığını söyledi. Daha sonra bir polis aracı aracı takip etti ve nehre düştüğünü gördü.

Soruşturma tamamlanana kadar daha fazla ayrıntı vermekten kaçınan Cipa, “Sürücünün İşkodralı olduğundan ve diğerlerinin de sık sık bu yoldan geçen göçmenler olduğundan şüpheleniliyor” dedi. İşkodra kaza yerinden yaklaşık 300 kilometre uzaklıkta kuzeybatıda bir şehir.

Arnavutluk göçmenler için birincil rota değil, ancak Arap ülkelerinden ya da Asya’dan gelen küçük gruplar deniz yoluyla İtalya’ya ya da karayoluyla diğer komşu ülkelere ulaşmak için burayı kullanıyor.

Arnavutluk, 2019 yılında, göçmenlerin genellikle geçtiği güney ve doğu sınırlarını yönetmek ve sınır ötesi suçlarla mücadele etmek için bloğun sınır ajansı Frontex’in görevlilerine sahip ilk AB üyesi olmayan ülke konumuna geldi.

Arnavutluk Parlamentosu Şubat ayında, ülkenin binlerce sığınmacıyı İtalya için tutmasını öngören bir anlaşmayı onayladı.

 

En az 10 karakter gerekli