DOLAR 31,3677 0.42%
EURO 34,0595 0.51%
ALTIN 2.101,432,38
BITCOIN 1942499-0,92%
Şanlıurfa

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Atatürk’ün dehası bugün daha iyi anlaşılmaktadır

Atatürk’ün dehası bugün daha iyi anlaşılmaktadır

ABONE OL
9 Kasım 2023 20:27
Urfa Haberleri Atatürk’ün dehası bugün daha iyi anlaşılmaktadır
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 85’inci yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, “Atatürk’ün askeri ve siyasi dehasının önemi, cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutladığımız bu günlerde daha iyi anlaşılmaktadır” dedi.

Cumhuriyetin kurucusu Gazi
Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 85’inci yıl dönümü münasebetiyle Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş bir mesaj yayımladı.

Başkan Kuş, mesajında
şunları dile getirdi:

“Hürriyet ve bağımsızlık
ateşi hiçbir zaman sönmeyen aziz milletimize liderlik ederek, tarihin akışını değiştiren Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmayı başaran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü,
ebediyete irtihalinin 85’inci yıldönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz.

10 Kasım 1938’de hayata
gözlerini yuman Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri ve siyasi dehasının önemi, cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutladığımız bu günlerde daha iyi anlaşılmaktadır.  Bir ulusun küllerinden yeniden doğmasını sağlayan toplayıcılığı, her türlü zorluğa karşı cesaret ve
azmi, çalışkanlığı, kararlılığı, disiplini ve milletine olan sevdasıyla yeni Türk Devleti’ni kuran Atatürk gibi bir lidere sahip olmak, onun kurduğu cumhuriyete ve ilkelerine bağlılığı gerektirmektedir.
Milletçe birbirine kenetlenmeyenlerin, devlet olma kudretini yitirenlerin ne büyük acılar yaşadığına bugün dünyanın dört bir tarafında ve ülkemizin çevresine bakarak şahit olmakta, ibret almaktayız.

Bu vesileyle Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın başkumandanı ve cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez
daha saygı ve rahmetle anıyor, cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını emanet edeceğimiz evlatlarımıza, Atatürk’ü daha iyi anlamaları için bu 10 Kasım’ın ve önümüzdeki her günün bir fırsat olmasını diliyorum”.

 

 


En az 10 karakter gerekli