DOLAR 31,4277 0.2%
EURO 34,1572 0.33%
ALTIN 2.108,510,38
BITCOIN 20107113,85%
Şanlıurfa
10°

AZ BULUTLU

13:21

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

ATIK YAĞLAR GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRILIYOR

ATIK YAĞLAR GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRILIYOR

ABONE OL
16 Ağustos 2023 15:51
Urfa Haberleri ATIK YAĞLAR GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRILIYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karaköprü Belediyesi çevre dostu belediye parolasıyla geri dönüşüm çalışmalarını sürdürürken, doğaya zarar verecek atık yağları geri dönüştürülmesi için toplayarak hem doğaya hem ekonomiye katkı sunuyor

Çevre dostu geri dönüşüm projelerini sürdüren Karaköprü Belediyesi, doğaya zarar veren bitkisel atık yağların etkin şekilde toplanarak geri dönüşüme kazandırılması için atık yağ toplama çalışmalarıyla hem yağların doğaya zararını önlemeyi hem de ekonomiye katkı sunmayı hedefliyor.

Çevresel bir problemi avantaja dönüştürmek amacıyla Karaköprü Belediyesi Çevre Koruma Birimi tarafından yürütülen proje kapsamında Karaköprü Belediyesi sınırları içerisindeki hanelerden ve işletmelerden çıkan bitkisel atık yağlar, toplanarak geri dönüşüme kazandırılıyor.


İlçenin belirli yerlerine yerleştirilen atık yağ kutularına vatandaşlar tarafından kullanılmış atık yağlar bırakılırken, işletmelerden de kullanılan yağlar toplanıyor.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli de geri dönüşüm projesine çok önem verirken, başta doğanın korunması olmak üzere ekonomik kazanım ve gelecek nesillerin geri dönüşüm bilinciyle büyümesi anlamında bu projenin yürütülmesinin kıymetli olduğuna değindi.

Karaköprü Belediyesi Çevre Koruma Birimi de atık yağlarını geri dönüşüme getiren vatandaşlara içinde çeşitli hediyeler ve bilgilendirici kitapçıklar içeren poşet hediye ediyor.

En az 10 karakter gerekli