DOLAR 31,1311 0.08%
EURO 33,8338 0.08%
ALTIN 2.034,130,12
BITCOIN 17500139,35%
Şanlıurfa

AÇIK

13:22

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Bahçeli: ‘Teröre ve bölücülüğe karşı sıfır toleransla hareket etmek mutlak bir beka konusudur’
  • NŞanlıurfa Haber
  • Asayiş
  • Bahçeli: ‘Teröre ve bölücülüğe karşı sıfır toleransla hareket etmek mutlak bir beka konusudur’

Bahçeli: ‘Teröre ve bölücülüğe karşı sıfır toleransla hareket etmek mutlak bir beka konusudur’

ABONE OL
13 Ocak 2024 18:04
Urfa Haberleri Bahçeli: ‘Teröre ve bölücülüğe karşı sıfır toleransla hareket etmek mutlak bir beka konusudur’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Teröre ve bölücülüğe karşı sıfır toleransla hareket etmek mutlak bir beka konusudur” dedi.

Bahçeli, yaptığı açıklamada, Pençe-Kilit operasyon bölgesinde çıkan çatışmada dokuz askerin şehit düştüğünü, dört askerin de yaralandığını hatırlatarak şunları kaydetti:

“Elbette tertemiz şehit kanları yerde kalmayacak, sorulacak hesap mahşere bırakılmayacaktır.

Bölücü terör örgütü PKK/YPG/PYD’yle emel, eylem ve hedef ortaklığı yapan siyasi veya sivil toplum kuruluşu maskeli odaklar, bunun yanı sıra ülkemiz üzerinde hesap yapan bölge devletleriyle emperyalist ülkeler, bunların mücavir bölgelerimizde at koşturan ajanları alenen Türkiye’ye silah çekmekte, milli varlığımızla milli güvenliğimize husumet saçmaktadır.

Sözün hükmü yerine devletin ezici, cezalandırıcı ve muktedir hükmünü tehdidin ürediği alanlara yoğunlaştırmak, mücadeleyi bütünlükçü bir politika eşliğinde tavizsiz şekilde sürdürmek, teröre ve bölücülüğe karşı sıfır toleransla hareket etmek mutlak bir beka konusudur. Yüreklerimize ateş düşüren canilerin barındığı, sığındığı, saklandığı, silahlandığı, eğitildiği, araziye sürüldüğü her yer açık ve meşru hedeftir.

Bu çetin ve zorlu süreçte Türk Milleti tek ses, tek nefestir. Milliyetçi Hareket Partisi, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin ve kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’nin sonuna kadar yanında ve destekçisidir. Mesele sadece teröristlerle mücadele değil, asıl olarak terörizmi bölgesel çıkarlarına müzahir kullanan karanlık çevrelere, müttefik görünümlü muhasım ülkelere direnmek, bunlarla kıran kırana mücadele etmektir.

Son terörist ele geçirilinceye veya etkisiz hale getirilinceye kadar yılgınlık, yorgunluk, geri adım yoktur. Irak ve Suriye’nin kuzeyinde terör devleti kurmak için faal halde bulunanlara müsaade edilmeyecektir. Bu uğurda her şey göze alınmıştır. Bütün terör kampları havadan ve karadan ateş altına alınmalıdır. Hangi ülke karşımıza çıkarsa çıksın aynı kararlı muamele onlara da gösterilmelidir.”

 

En az 10 karakter gerekli