DOLAR 31,2073 0%
EURO 33,8420 -0.1%
ALTIN 2.040,140,02
BITCOIN 18959147,34%
Şanlıurfa
12°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bahçeli: ‘Toplumsal arınma, siyasi aklanma ertelemez yükümlülüğümüzdür’

Bahçeli: ‘Toplumsal arınma, siyasi aklanma ertelemez yükümlülüğümüzdür’

ABONE OL
28 Kasım 2023 17:01
Urfa Haberleri Bahçeli: ‘Toplumsal arınma, siyasi aklanma ertelemez yükümlülüğümüzdür’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, daha fazla gelir için “tertip edilmiş fon oyunları”, “siyaset üzerine çöken taciz ve yolsuzluk iddialarının” toplumda öfkeye neden olduğunu ve Türkiye’ye zarar verdiğini belirterek,  “Toplumsal arınma, siyasi aklanma ertelemez yükümlülüğümüzdür” dedi..

Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, isim vermeden “ikinci el siyaset” ve “defolu” olarak nitelediği siyasi partileri eleştirdi.  Bahçeli’nin konuşmasından bazı satırbaşları şöyle:

“-Yegâne gayesi günü kurtarmak olan siyasetçilerin iradeleri kumandalı, iddiaları kuşkulu, ifadeleri kuru ve kuruntuludur.”

“-İkinci el siyasetlerin, defolu siyasi partilerin, bununla mündemiç yıkıcı düşüncelerin, negatif duyguların ülke ve millet hayrına bir değer üretmesi sadece hayal mahsulü bir ihtimaldir.”

“-Yalandan vergi alınsa iflas bayrağını çekecek kadar yüzsüz olanların ne duruşu duruştur ne de sözü sözdür. Bunlara itibar edilmesi bizzat itibar kelimesinin mana ve muhteva açısından inkarıdır.”

“-Aynı gökte uçan karganın gündemi başka, kartalın gündemi başkadır. Aynı yerde sürünen yılanın dünyası başka, yürüyen kurdun dünyası başkadır.”

“-Hıyanetin, husumetin ve hizbin dışında huzurlu ve güvenli bir liman arayanlar için tek çare tıpkı deniz feneri gibi çevresine ışık salan Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı’dır.

“-Cumhuriyet’in yeni yüzyılında tam beş yıldır mahalli idarelere düşen zillet gölgesini kaldırmak amacıyla insanüstü bir gayretle çalışıyor, çabalıyor ve hazırlık yapıyoruz.”

“-Cumhurun 14 ve 28 Mayıs 2023 tarihlerinde tezahür eden başarısına yeni bir halka eklemek istiyoruz. Merkezi yönetimle yerel yönetimler arasında denge, uyum ve insicam olmasını amaçlıyoruz. Türk ve Türkiye Yüzyılı hedeflerine ulaşabilmek için bunu mecburi addediyoruz.”

“Bölücü lügatın yansıması”

“-Sözde ve bölücü bir sanatçının hürmetle elini öpüp ardından ‘onurum, gururum’ diyen CHP Genel Başkanı’na hatırlatırım ki, bizim onurumuz da gururumuz da Türk milletidir ve ona mensubiyet duygusuna sahip herkestir.”

“-Bizim anlayışımıza göre herkes eşittir Türkiye’dir. Bir muamma, bir muvazaa, bir muazzep, bir mugalata olan CHP Genel Başkanı’nın; ‘Türkiye’de herkes eşittir, fakat Kürtler daha az eşittir’ açıklaması bölücü lügatin, terör üslubunun tıpkısının aynısıyla yansımasıdır.”

“-Kürt kökenli kardeşlerimizin daha az eşit olduğunu söylemek hakikate alenen kıymak ve kastetmektir. Bu soysuz iddia tümüyle bühtandır. Bu sefil iddia devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne kesif bir saldırıdır ve suçtur.”

“-31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde, CHP’nin acemi Genel Başkanı, sözüm ona HEDEP’i tava getirmek, Kürt kökenli kardeşlerimi istismar emeliyle gemi azıya almıştır. Bunlar öyle karışıklar ki, akıl, vicdan ve siyaset anlayışı çerçevesinde bin parçaya bölünmüş durumdalar.”

“-Kürt kökenli kardeşlerim bayağı siyasi taktiklere aldanmaz.”

“-Bölücülük parkurunda CHP ile HEDEP’in yarışmasında öne çıkan olmaz. Çünkü HEDEP demek CHP demektir. Artık CHP’yle PKK arasındaki teğet noktaları sayılamayacak kadar fazlalaşmıştır.”

“Cumhur İttifakı Türk Milleti’dir”

“-Cumhur İttifakı İstanbul’da zilleti sallayıp devirecektir. Cumhur İttifakı Ankara’da zilleti savurup indirecektir. Cumhur İttifakı yerel yönetimlerdeki makus hale Allah’ın izniyle son verecektir.”

“-Cumhur İttifakı Türk milletidir. Söz de, karar da, hüküm de, egemenlik de Türk milletinindir.”

“-CHP Genel Başkanı, kulağını Kandil’e ve yeminli Türkiye düşmanlarına verdiği müddetçe hüsran ve hezimetten kurtulamayacaktır.”

“-Unutmayalım ki, büyük siyasetçiler ne kötü talihin ne şirret telkinlerin ne de sinsi tezgahların esiri olurlar.”

“Toplumsal arınma, siyasi aklanma…”

“-Bir siyasi parti olarak bizden beklenen görev ve fonksiyonlardan biri ve belki de en önemlisi her sorun ve beklentiye isabetli cevaplar üretmektir. Ancak milletin sesine kulak vermeyip makam, koltuk, şöhret ve servet ihtirasının tutsağı olanlar siyasi partiden daha çok organize menfaat şebekesi, hatta suç örgütüne dönüş yapabilmektedir.”

“-Niyeti kötü olanların, namerde el avuç açanların, birbirinin kuyusunu kazanların, gülücükler eşliğinde fitne saçanların, ikiyüzlülüğün fenomeni olanların adı ne olursa olsun akıbetleri her zaman meflûçtur.”

“-Bir siyasetçinin özü sözüne kefil olmalıdır.”

“-Türk ve Türkiye Yüzyılı; cebini ve cüzdanını haksız ve hukuksuz şekilde doldurmak için el ovuşturan bu çağın muhterisleri aracılığıyla değil; faziletin, feragatin, fedakarlığın, ferasetin ve muhabbetin ehli olan millet sevdalıları eliyle inşa edilecektir.”

“-Daha çok faiz geliri elde etmek için tertip edilmiş fon ve finans oyunları, doymayan kursaklarının tahrikiyle milyon dolarlarını bu fonlara bağlayan tanınmış simalar, bunlara çanak tutan sahtekâr bankacılar, kurulan saadet zincirleri, saçlarına dolardan bukleler yapan şaibeli soytarılar gerçekten de milletimizde haklı bir öfkeye neden olmaktadır. Tik Tok rezaleti ise salgın gibi yayılmaktadır.”

“-Siyasetin üzerine çöken taciz ve yolsuzluk iddiaları, sancılı ilişki ağlarını deşifre eden itiraflar, samimiyet ve sorumluluk anlayışıyla ifade etmeliyim ki yalnızca muhataplarına değil Türkiye’mize haddinden fazla zarar vermektedir.”

“-Toplumsal arınma, siyasi aklanma ertelemez yükümlülüğümüzdür.

“-Türkiye bu kirliliğe daha fazla maruz kalmamalıdır. Burada önemli olan samimiyet, dürüstlük ve tutarlılıktır.”

“Varlık ve birlik umudu”

“-Türkiye’nin içinden geçmekte olduğu bugünkü hassas dönemde sergilediğimiz ilkeli tutum, yüksek sorumluluk ve sağduyulu anlayış hem partimizi hem de Cumhur İttifakı’nı milli ve manevi değerlerin delinmez zırhı, istikbalin güvencesi, milletimizin varlık ve birlik umudu haline getirmiştir. Ne CHP, ne İP, ne HEDEP, ne de diğerleri karşımızda tutunamayacaktır.”

“-CHP Genel Başkanı demiş ki; ‘Ekrem Bey İstanbul’a mühürlü. Ben CHP’nin başarısına mühürlüyüm’ Biz o paslı mührü kazıyarak söküp atmayı da inşallah başaracağız.”

“Demokrasiye bağlıyız”

“-Demokrasiye yürekten bağlıyız. İnsan hak ve hürriyetine ön şartsız saygı duyuyoruz. Hukukun üstünlüğüne kararlılıkla inanıyoruz. Laiklikle din ve vicdan hürriyetini bir arada korumanın azmindeyiz.”

“-Sosyal devleti oluşturmak ve sosyal adaleti sağlamak için elimizden gelen katkıyı veriyoruz. Çevreye ve kültürel mirasa sahip çıkmak için duruş gösteriyoruz. İlkeli, seviyeli, şeffaf ve temiz siyasetin tarafıyız.”

“-Bir halkın toplu katliamına Müslümanım, insanım diyen hiç kimse seyirci duramaz.”

“-Milliyetçi Hareket Partisi Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Kabinesi’nin alacağı her kararın, uygulayacağı her politikanın samimiyetle ve sonu ne olursa olsun yanındadır.”

“Çalışmayan emeklilerimize verilen 5 bin liralık ikramiyenin aynısıyla çalışan emeklilerimize de yansıtılma kararı memnuniyet vericidir ve desteğimiz tamdır.”

“-İnanıyorum ki, emeklilerimizin ekonomik şartları daha da iyileştirilecektir. Türkiye ekonomisinin derlenme toparlanma ve tam bir istikrara kavuşma sürecinde toplumun her kesimi hak ettiği payı muhakkak alacaktır. Kaldı ki 2024 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi’nin içeriği buna işaret etmektedir.”

 

En az 10 karakter gerekli