DOLAR 31,1342 0.09%
EURO 33,8244 0.06%
ALTIN 2.034,540,14
BITCOIN 17540589,64%
Şanlıurfa

PARÇALI AZ BULUTLU

13:22

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

BALIKLIGÖL’DE KORKUTAN GÖRÜNTÜ

BALIKLIGÖL’DE KORKUTAN GÖRÜNTÜ

ABONE OL
17 Aralık 2021 19:55
Urfa Haberleri BALIKLIGÖL’DE KORKUTAN GÖRÜNTÜ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünyanın tek canlı akvaryumu olarak nitelendirilen Şanlıurfa’daki Balıklıgöl’de çekilen fotoğraf, balıklıgöl’ün içler halini bir kez daha ortaya çıkardı. Balıkların mantar hastalığı nedeniyle sayılarının hızla azaldığı iddia edildi.

Rivayetlere göre Hz. İbrahim’in ateşe atıldığı Balıklıgöl’de mantar hastalığı nedeniyle hızlı balık ölümlerinin yaşanması endişe yarattı.

Dünyanın tek canlı akvaryumu olarak bilinen Balıklıgöl havzasındaki gölde balıkların bilinmeyen bir hastalık nedeniyle sırt bölgelerinde beyaz renkler oluşmaya başladı. Birçok balıkta benzer farklılıkların görünmesi endişe yarattı.

Balıkların sırt bölgesinde mantar oluştuğunu iddia eden vatandaşlar bilimsel olarak bir çalışmanın yapılmasını istediler.

Son zamanlarda gölde üst üste yaşanan balık ölümlerinin ardından gölde balık sayısında ciidi anlamda azalma olduğu gözlemlendi.

Balıklıgöl’de önlem alınmasını isteyen vatandaşlar yetkililerin buna bir an önce bilimsel olarak bir çalışma yapıp önlem almasını istediler.

Her gün yüzbinlerce vatandaşın ziyaret ederek yem atıp, dilek tuttuğu göl havzasındaki balıklarda oluşan mantarın nedeni henüz bilinmiyor.

Balıklarda oluşan mantarın nedeni atılan yemden mi yoksa sudan kaynaklandığı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

En az 10 karakter gerekli