DOLAR 32,5652 0.03%
EURO 34,9041 0.06%
ALTIN 2.429,930,01
BITCOIN 2095602-3,31%
Şanlıurfa
29°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Barutçu Han’ıTurizm Yönetim Merkezi oldu

ABONE OL
10 Ağustos 2018 15:36
Urfa Haberleri Barutçu Han’ıTurizm Yönetim Merkezi oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

‘Şanlıurfa’da tarih yeniden canlanıyor projesi’ kapsamında Turizm Kalkınma Modeli Tanıtım Toplantısı, Barutçu Han’da yapıldı

Şanlıurfa’da gerçekleştirilen Turizm Kalkınma Modeli Tanıtım Toplantısı Büyükşehir Belediyesi tarafından turizm modeli ve tanıtımı için tahsis edilen Barutçu Han’da gerçekleştirildi.

Şanlıurfa’da turizm de birçok çalışma başlatan Büyükşehir Belediyesi, Türkiye ve Avrupa Birliği’nin birlikte finanse ettiği “Şanlıurfa’da tarih yeniden canlanıyor” projesini desteklemeye devam ediyor.

Şanlıurfa’yı tüm dünyaya tanıtmak için başlatılan projede yürütülüyor. Turizm Kalkınma modeli çalıştayları ile Büyükşehir Belediyesi, Valilik, İlçe Belediyeler, Kurumlar ve Turizm sektörü temsilcileri ile model ve gereklilikleri hakkında yapılacak adımlar belirledi.

Şanlıurfa’ya gelen misafirlerin yönlendirilebilmesi, konaklaması ve tanıtılması için Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda hizmete sunulan Barutçu Han’ı bu projeye tahsis edilerek projenin merkezi haline getirildi.

Barutçu Han’da yapılanTurizm Kalkınma Modeli tanıtım toplantısına, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa Vali Vekili Ufuk Akıl, Kurum Amirleri, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Hasan Maral, Şanlıurfa’da Tarih Yeniden Canlanıyor Projesi Takım Lideri Meri Mckeon, Eğitim Uzmanları ve Turizm Sektörü temsilcileri katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, ” Şanlıurfa’da tarih yeniden canlanıyor projesi kapsamında tüm kurumlarımızın iş birliği ile kuruldu. Şanlıurfa’nın turizm değerlerini öne çıkartarak gelen misafirin yemeğinden gezeceği yere kadar bir yöntem sunulacak. bu proje çok önemli hepimizin için örnek olacak bir proje. Bu projenin sahibi Şanlıurfa’dır. Bu güne kadar Büyükşehir Belediyesi ve paydaş kurumlarımız ile birlikte çok önemli çalışmaları oldu. Emek gösteren herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Vekili Ufuk Akıl ise, ” Turizm Yönetim Merkezi gibi bu tarz vizyonel projeler vizyonel yöneticileri gerektiriyor. Bu güzel ve değerli hanı proje kapsamında değerlendiren Büyükşehir Belediyesine” şekline konuştu.

Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Hasan Maral da, Emeklerinden dolayı bu güzel Han’ı projemize veren Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti

En az 10 karakter gerekli