DOLAR 28,9306 0.08%
EURO 31,6999 0%
ALTIN 1.873,890,17
BITCOIN 1071285-0,39%
Şanlıurfa

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Basın Bayramı ve Basında Sansür

ABONE OL
24 Temmuz 2020 15:41
Urfa Haberleri Basın Bayramı ve Basında Sansür
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı Kamil Güler , 24 Temmuz Basın Bayramı ve basından sansürün kaldırılışının 112.nci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Mehmet Kamil Güler, demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olan haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basının, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında geldiğini kaydetti.
Güler, toplumu aydınlatma, yol gösterme, bilgilendirme görevini yerine getiren basının özgürlüğünün büyük bir önem taşıdığını belirterek, basının her insanın bilgiye ulaşmasında çok önemli bir fonksiyonu bulunduğunu söyledi.
Güler, artık her insanın bilgiye ulaşma, doğruları öğrenebilme ve kendi fikirlerini ifade edebilme özgürlüğünün en temel hak olduğu görüşünün tüm modern toplumlarda kabul gördüğünü ifade etti.
Güler, basına düşen en büyük görevlerden birinin de içinde yaşadığı toplumun milli, ahlaki, insani ve kutsal değerlerine saygılı olmak olduğunu hatırlattı.
Basının bu noktalara duyarlı olduğu zaman hemen her kesimden destek gördüğünü ve toplumun da güveninin arttığını vurgulayan Güler,”Güvenilir ve güçlü basın, her yönde gelişmeye büyük katkı sağlar. Bu vesileyle Şanlıurfa’da zor şartlar altında görev yapan bütün basın mensuplarımızın 24 Temmuz Basın Bayramı’nı en içten duygularla kutluyor, tüm basın mensuplarımıza çalışmalarında kolaylık ve başarılar diliyorum.” Dedi.

En az 10 karakter gerekli