DOLAR 32,3607 0.17%
EURO 34,4602 -0.71%
ALTIN 2.437,27-0,95
BITCOIN 2065697-3,58%
Şanlıurfa
20°

HAFİF YAĞMUR

13:10

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Başkan Kaya’dan kurallara uyun çağrısı

ABONE OL
16 Haziran 2020 18:08
Urfa Haberleri Başkan Kaya’dan kurallara uyun çağrısı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa’da artan virüs vakaları sonrası Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya tarafından bir basın açıklaması yapıldı.

Açıklamada, dünyayı çevreleyen virüs salgınının hem ekonomik hem de sosyal alanda etkilerini hissettirmeye devam etmekte olduğu, bu nedenle alınan tedbirler ve tedbirlerin kararlı uygulanması kamusal alanda farkındalık oluşturduğu, milletin de gösterdiği hassasiyet ile topyekûn mücadele mantığını tabana yaydığı belirtildi.

Şanlıurfa Ticaret Borsası pandemi süresinde kurum içerisinde yaptıkları mesai saatleri düzenlemesi, üye işlemlerinde sosyal mesafe ve maske zorunluluğu, üye aidatlarının ertelenmesi ve pazarlarımızın giriş çıkışlarında maske dağıtımı ve ateş ölçümü gibi birtakım önlemleri de paylaşarak sürecin kısa sürede ortadan kalkması için katkıda bulunduklarının altını çizdi.

Başkan Mehmet Kaya normalleşme süreci ile birlikte bir rehavetin olduğunu ancak normalleşmenin virüsün tamamen ortadan kalkmış olarak algılanmaması gerektiğini belirterek bu noktada hemşerilerimiz her zamankinden daha dikkatli olmalı, emeklerin boşa gitmemesi için bugüne kadar gösterdiği hassasiyeti kararlılıkla sürdürmelidir dedi.

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Balkanı Mehmet Kaya, Şanlıurfa’daki vatandaşlara kurallara uymaları yönünde uyarılarını şu notla paylaştı.

Şanlıurfa’da, özellikle son günlerde vaka sayısında artış gözlenmektedir. Önümüzdeki günlerde daha fazla acı yaşamamak, bunun suçluluğunu hissetmemek için lütfen normalleşme sürecini hassasiyetle uyacağımız kurallar çerçevesinde sürdürelim. Gerekmedikçe sokağa çıkmayalım. Zorunlu hallerde ise mutlaka maske kullanalım, sosyal mesafeye dikkat edelim, dost meclislerini daha sonra hep beraber olmak üzere bir süre erteleyelim, kalabalık ortamlardan uzak duralım ve tokalaşmak, sarılmak gibi geleneksel alışkanlıklarımızı geçici olarak bir kenara bırakalım. Saygıdeğer hemşerilerim, sağlıklı günleri bizler imar edeceğiz.

En az 10 karakter gerekli