DOLAR 32,2591 0.12%
EURO 34,9672 0.22%
ALTIN 2.424,150,13
BITCOIN 2186186-0,79%
Şanlıurfa
29°

AÇIK

03:33

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bayram Öncesi Virüs Önlemleri

ABONE OL
27 Temmuz 2020 20:26
Urfa Haberleri Bayram Öncesi Virüs Önlemleri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar:

”Corona virüs salgının devam ettiği şu günlerde gerek kurban keserken gerek de bayramlaşırken önlemlerden asla vazgeçmeyelim. Kurban Bayramı ile ilgili bütün hazırlıklar tamamlandı.

AYASOFYA’NIN İBADETE AÇILMASI

Gelecekteki hedeflerimize ulaşmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Bizim kimsenin hakkında, hukukunda, toprağında, zenginliğinde gözümüz yok. Ayasofya’nın ibadete açılması ülkemizin egemenlik haklarının kullanmasının son örneğidir. Müze tartışmasının anlamı kalmadı. Mücadele eden büyüklerimizi yad ediyoruz. Bu kararın da her inançtan insanı mutlu ettiğine inanıyoruz.

Türkiye yeni bir diriliş mücadelesi veriyor. Yedi düvele karşı vatan mücadelesi veriyoruz.

Ayasofya’da 500 kişilik bir güvenlik ekibi görev alacak ve 24 saat açık kalacak Ayasofya Camii’ni koruyacak.

”MUHALEFET VARSA DEMOKRASİ OLUR”

Esasen demokrasilerde muhalefete büyük iş düşer. Ancak güçlü bir muhalefet varsa demokrasi olur. Muhalefet demek doğrusuna yanlışına bakmadan karşı çıkmak değildir. En az iktidar kadar çalışkan olmalıdır, kucaklayıcı olmalıdır muhalefet. Ancak ülkemizde böyle bir tablo yoktur.

İçlerinde ülkeyi yönetmek için, herhangi bir alanda dişe dokunur bir çözüm odaklı teklifler içeren bir teklif var mı? Kongre yaptılar, dediler geliyoruz. Gelsenize ne olacak, ne yapacaksınız?

KABİNEDE ALINAN KARARLAR

– Bu bayramda, emeklilerimize 1000 TL bayram ikramiyelerini ödüyoruz. Yükseköğretim öğrencilerinin de evde bakım ücretilerini de bayramı beklemeden hesaplarını yatıyoruz.

-Fındık ihracatımız 2,2 milyar dolar olarak gerçekleşti. Fındık alım fiyatlarını da belirledik, Fındık fiyatları kg alış fiyatı 22,5 liradır. Kilogram başına da 2 lira yardım yapıyoruz.

En az 10 karakter gerekli