DOLAR 30,9134 -0.03%
EURO 33,4445 -0.1%
ALTIN 2.011,12-0,03
BITCOIN 16103060,53%
Şanlıurfa
12°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bayramınız kutlu olsun güzel çocuklar

Bayramınız kutlu olsun güzel çocuklar

ABONE OL
22 Nisan 2023 19:15
Urfa Haberleri Bayramınız kutlu olsun güzel çocuklar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan 23 Nisan ulusal egemenlik Çocuk bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı

Vali Ayhan mesajında Bugün, Türk ulusunun bağımsızlık mücadelesindeki en önemli dönüm noktalarından biri olan milli irademizin zaferinin 103. yıl dönümünü kutluyoruz. 23 Nisan 1920 tarihinde açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi, Kurtuluş Savaşı’ndan zaferle çıkan Türk milletinin azim ve kararının vücut bulmuş halidir. Bu tarih, Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen ve ulusal egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu ilkesinin dünya çapında ilan edildiği yegâne bayramdır.

Atatürk, çocukların Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığı ve istikbali için önemli bir rol oynadığını her zaman vurgulamıştır. Bu yüzden, bu önemli günü çocuklarımıza bayram olarak armağan etmiştir. Bizim en büyük arzumuz da çocuklarımızın bu sorumluluğun farkında olmaları, ülkemizin refahı ve huzuru için çalışmalarıdır.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın kendilerini sürekli geliştirmeleri, dünyaya ayak uydurmaları, bilim ve teknolojik gelişmelere açık olmaları ve milli, manevi değerlerimizi özümseyerek geleceğe ışık olmaları gerekiyor.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip ili olmasından dolayı Şanlıurfa’mızda ayrı bir anlam ve önem ifade etmektedir. Bu yüzden, Şanlıurfalı çocuklarımızın bu bilinçle hareket ederek ilim sahibi, bilgi ve teknolojide sınır tanımayan, kendine güvenen ve eğitimin gücüne inanan bireyler olacağına inanıyorum.

Bu vesileyle tüm evlatlarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor; sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimle kalpten sevgilerimi sunuyorum.

Bayramınız kutlu olsun güzel çocuklarım!

En az 10 karakter gerekli