DOLAR 30,9134 -0.03%
EURO 33,4445 -0.1%
ALTIN 2.011,12-0,03
BITCOIN 16103060,53%
Şanlıurfa
12°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bebek Ölümleri

ABONE OL
21 Şubat 2020 10:28
Urfa Haberleri Bebek Ölümleri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bebek Ölümlerini Azaltmak için Yapılan Eğitimler Devam Ediyor.

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünün onayıyla Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından ilimizde bulunan Kamu, Özel ve Üniversite Hastanelerimiz personellerine Bebek ölümlerini azaltmak için 3 gün süren Yenidoğan Canlandırma Eğitimi (NRP) yapıldı.

İl Sağlık Müdürümüz Doç.Dr. M.Emre ERKUŞ açılış konuşmasında; yenidoğan ölümlerin azalmasında NRP eğitiminin öneminin büyük olduğuna dikkat çekerek, bu eğitimler sayesinde ülkemizdeki yenidoğan ölümlerinin büyük oranda önlenebileceğini söyledi.

Yeni doğan bebeğe dokunacak tüm sağlık personellerinin yeni doğan canlandırma eğitiminin almaları temel hedefimizdir dedi.

Bu eğitimler kapsamında 17-21 Şubat 2020 tarihleri arasında Halk Sağlığı Başkanlığı konferans ve eğitim salonlarında Eğitici Eğitimi, Kurs Sorumlusu Eğitimi ve Uygulayıcı Eğitimleri gerçekleştirilmiştir. Eğitimler Doç.Dr. İlker GÜNAY başkanlığında, Prof.Dr. Özlem BEKEM SOYLU, Prof.Dr İnci KARA, Doç. Dr. Çiğdem ÖMÜR ECEVIT, Uzm. Dr. Rüya ÇOLAK, Uzm. Dr. Ezgi Yangın ERGON, Dr.Boğachan AYTEKIN, Dr. Canan DOGAN, Dr. Ufuk Bayraktar, Dr. Mehmet Şerif DEMİR, Ebe Hatice AYDIN, Ebe Hülya BAYIR, Hemşire Mevlüde YAZIGAN tarafından verildi.

Bu programlar ile birlikte Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü, Yenidoğan Canlandırma Eğitimini kendi bünyemizde gerçekleştirebilecek bir il olma yolunda büyük bir aşama kaydetti

En az 10 karakter gerekli