DOLAR 28,9208 0.08%
EURO 31,4850 -0.1%
ALTIN
BITCOIN 11410112,03%
Şanlıurfa
14°

AÇIK

06:31

İMSAK'A KALAN SÜRE

Beyazgül, Urfa Gündemini Değerlendirdi (VİDEO)

ABONE OL
26 Kasım 2020 17:18
Urfa Haberleri Beyazgül, Urfa Gündemini Değerlendirdi (VİDEO)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, TV Net’te Duygu Öztürk’ün sunduğu “Gün Ortası” programına canlı yayın konuğu olarak Şanlıurfa’da yapılan ve yapılacak olan projeler hakkında izleyenleri bilgilendirdi.

Program Sunucusu Duygu Öztürk’ün sorularını yanıtlayan Başkan Beyazgül, Cumnurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı acil kamulaştırma kararlarıyla Şanlıurfa’ya yeni meydanlar kazandırdıklarını ifade ederek, “Kamulaştırma çalışmalarıyla kent modern bir görünüme kavuşturuyoruz. Her geçen gün şehrin çehresini değiştirdik” diye konuştu.

Başkan Beyazgül, “Şanlıurfa Kale Eteğinde kamulaştırması yapılan evlerin yanı sıra, Nekropol alanı olan, roma dönemine ait kaya mezarların  bulunduğu tarihi mağaraların açığa çıkarıldığı Kızılkoyun Mağaralarının  yanı sıra sur içinde kalan kentin 4 bir tarafında tarihi gün yüzüne çıkardık. Son olarak Kızılay Meydanında yıkımlar yaparak kenti çevreleyen surları ortaya çıkarmak için çalışmalara başladık. Balıklıgöl’den Eyüp Peygamber’e giden Kültür ve Turizm yolunda kamulaştırma işlemlerimiz tamamlandı. Güzel şehrimizi daha güzel ve yaşanılabilir bir şehir haline getirmek için yola çıktık. Şanlıurfalıların yaşam kalitesini yükseltmeye devam ediyoruz. Urfa’nın parlak yarınlarına adım adım ilerliyoruz. İnşallah, birçok medeniyete ev sahipliği yapan, farklı kültürlerin barış içinde yaşadığı bu güzel şehir dünyanın mücevherleri olarak yarınlarda da pırıl pırıl parlayacaktır” dedi.

En az 10 karakter gerekli