DOLAR 27,4672 0.29%
EURO 28,9852 -0.1%
ALTIN
BITCOIN 7788884,40%
Şanlıurfa
22°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

BİLİNÇLİ TARIM

ABONE OL
24 Şubat 2018 13:38
Urfa Haberleri BİLİNÇLİ TARIM
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Suruç Ziraat Odasından Çiftçilere Yönelik Danışmanlık Hizmeti

Suruç Ziraat Odası Başkanlığı Tarımsal Yayım ve Danışmanlık birimi olarak çiftçileri bilgilendiriyor.

Suruç Ziraat Odası Başkanlığı bünyesinde oluşturulan Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetleri faaliyetlerinde görevli Ziraat Mühendisleri Halide Hulul, Kasim Çoban, Süleyman Kutlu, Mahmut Erdilol ve Songül Akaltun mahalle toplantıları ile bilinçli tarım için danışmanlık hizmeti veriyor.

Ziraat Odası Mühendisleri Antep fıstığı yetiştiriciliği ve diğer ürünlerin yetiştirilmesinde bakım, gübreleme, mücadele yöntemler ve sulama konularında yaptıkları bilgilendirme toplantılarını periyodik aralıklarla sürdürmeye devam ediyor.

Büyük Sergen, Ürkütlü, Oymaklı ve Saygın mahallelerinde yapılan toplantılara çiftçiler yoğun ilgi gösterirken bilgilendirme toplantılarının belirli bir plan ve program çerçevesinde yapılmaya devam edileceği belirtildi.

Suruç Ziraat Odası Başkanlığı Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetleri biriminde görevli Ziraat Mühendisi Songül Akaltun, çiftçileri ürün yetiştirmede bakım, gübreleme, mücadele yöntemleri ve özellikle vahşi sulamaya karşı bilgilendirme yaptıklarını belirtti.

En az 10 karakter gerekli