DOLAR 32,3607 0.17%
EURO 34,4602 -0.71%
ALTIN 2.437,27-0,95
BITCOIN 2181690-4,92%
Şanlıurfa
17°

AÇIK

13:10

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

BİR BABANIN FERYADI

ABONE OL
12 Şubat 2018 15:48
Urfa Haberleri BİR BABANIN FERYADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa’da Eyyübiye belediyesinin ev sahipliğinde  1. Bölgesel bağımlılıklarla mücadele çalıştayı düzenlendi.

Eyyübiye belediyesinin ev sahipliğinde Diyarbakır ve Van Büyükşehir belediyesinin desteğiyle düzenlenen çalıştaya Diyarbakır, aydın, İzmir, Kocaeli, Kahramanmaraş, sivil toplum kuruluşları ve madde bağımlılığından muztarip olan aileler katıldı.

Kurultayda konuşan Şanlıurfa emniyet müdürü Veysel Tipioğlu,2007 ila  2017 yılları arasında 3400 kişi hakkında uyuşturucu madde hakkında işlem yapıldığını bunlardan 800 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildiğini söyledi.

Yapılan çalıştayda Şanlıurfa’da yerel bir gazetede görev yapan gazeteci İbrahim Uyğuru’un feryadı damga vurdu.

Yaklaşık 6 yıldır 25 yaşındaki oğlu aziz uyğur’un uyuşturucu bağımlısı olduğunu belirten gazeteci uyğur, oğlunun artık ölmesini istediğini ifade etti.

Benim çocuğum askerden geldikten sonra bir yıl işsiz kaldı diyen gazeteci uyğur, oğlunun  bunalıma girdiğini ve uyuşturucuya başladığını kaydetti.

Defalarca oğlunun peşine düştüklerini belirten gazeteci uyğur, uyuşturucu verenlerle kavga ettiklerini kaydederek çoğu zaman kapıya gelenlerle kavga ettiklerini ve kapıya gelenlere para verdiklerini söyledi.

Şanlıurfa valiliğine ,emniyet müdürlüğüne ve bimer’e yazı yazdığını ifade eden gazeteci uyğur, hiçbir yetkilinin kendilerinle ilgilenmediğini vurguladı.

Oğlunun çoğu defa ölmesi için dua ettiğini söyleyen gazeteci uyğur, çünkü oğlunun bir kaç defa annesinin canına kast ettiğini ifade etti.

Madde bağımlısı oğlunun evde ki halıları ve televizyonu satıp, uyuşturucuya verdiğini kaydeden gazeteci uyğur, en son kendisinden marketinin anahtarını alıp 15 bin lira parasının çaldığını ve parayı uyuşturucuya verdiğini söyledi.

Çoğu zaman oğlunun ölmesi için dua ettiğini ifade eden gazeteci uyğur, çünkü oğlunun bir terör örgütünün eline düşmesinden korktuğunu kaydetti.

Ailelerinde suçlu olduğunu ama, oğlunun 20 yaşından sonra uyuşturucuya alıştığını söyleyen gazeteci uyğur, yetkililerin üzerine düşeni yapmadıklarını vurguladı.

Oğlunun 3 arkadaşıyla birlikte uyuşturucu satın alırken yakalandığını ve 12 yıl ceza aldığı zaman içinin rahatladığını ifade eden, gazeteci uyğur, uyuşturucuyla mücadelede tek çarenin yetkililerle el ele verip mücadele edilmesi gerektiğini kaydetti.

Uyuşturucu madde ile el birliğiyle mücadele edeceklerini belirten Eyyübiye belediye başkanı Mehmet Ekinci, sürdürülen çalıştayın faydalı olacağını ifade etti.

En az 10 karakter gerekli