DOLAR 32,5588 -0.02%
EURO 34,8934 0.08%
ALTIN 2.424,440,06
BITCOIN 2101694-3,15%
Şanlıurfa
29°

PARÇALI BULUTLU

04:27

İMSAK'A KALAN SÜRE

Borçlu Abone için Uzlaşı

ABONE OL
9 Ağustos 2018 17:35
Urfa Haberleri Borçlu Abone için Uzlaşı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dicle Elektrik, Şanlıurfa’da tarımsal sulamada kullandığı elektriğin bedelini uzun süredir ödemeyenlerin elektriğini kesmeye başlayınca 294 abone, borcunu ödemek üzere uzlaşmak için enerji şirketine başvurdu.

Dicle Elektrik, yeraltından elektrik gücüyle çektikleri su ile tarımsal sulama yapan Şanlıurfalı aboneleri, yüz milyonlarca liraya ulaşan borçlarını bir an önce ödemeleri konusunda uyarmıştı.

Yapılan tüm uyarılar ve sağlanan kolaylıklara rağmen bazı tarımsal sulama aboneleri borçlarını ödememeye devam edince şirket, 6 Ağustos pazartesi gününden borçlu çiftçilerin elektriğinin kesileceğini duyurdu.

İlk etapta borçlu abonelerin elektriğini yasa ve yönetmelikler çerçevesinde kesmek üzere harekete geçen Dicle Elektrik’in kararlığını gören 294 tarımsal sulama abonesi, borçlarını ödemek için uzlaşmak üzere elektrik şirketine başvurdu.

Kesme işleminin başlatıldığı 6 Ağustos’tan sonraki ilk 2 günde Dicle Elektrik ekipleri, sadece 3 borçlu abonenin elektriğini trafo bazlı olarak kesti.

Enerji dağıtımıyla ilgili döngünün sağlıklı devam edebilmesi için tarımsal sulama aboneleri ve diğer tüm abonelerin kullandıkları enerjinin bedelini düzenli ödemeleri gerektiğine dikkat çeken Dicle Elektrik yetkilileri, borçlu aboneler yüzünden düzenli ödeme yapan ve kesintisiz enerji almaya hakkı olan abonelerimizin mağdur olmasına asla izin vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli