DOLAR 31,0268 0.06%
EURO 33,6853 0.19%
ALTIN 2.020,360,14
BITCOIN 1600189-1,15%
Şanlıurfa
10°

HAFİF YAĞMUR

06:21

İMSAK'A KALAN SÜRE

Büyükelçi Egger Şanlıurfa’da

ABONE OL
30 Ocak 2019 23:42
Urfa Haberleri Büyükelçi Egger Şanlıurfa’da
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bazı inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa’ya gelen Birleşmiş Milletler Kalkınma Pogramı (UNDP) Başkan Yardımcısı ve Bölge Direktörü Büyükelçi Mirjana Spoljaric Egger, Şanlıurfa Valiliği’ni ziyaret etti.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in makamında kabul ettiği Büyükelçi Egger, Şanlıurfa’da yürütülen UNDP destekli programları yerinde inceleme fırsatı bulduklarını ve yapılan çalışmalardan büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Özellikle Şanlıurfa bölgesinde belediyelerle ortak yürüttükleri projeler bulunduğunu hatırlatan Egger, “Özellikle UNDP programında geçmişte çalıştığımız ortaklarımızla da görüştük. Bundan ziyadesiyle etkilendim. Özellikle çok sayıda Suriyeli mültecinin entegrasyonu, bütünleşmesinin sağlanmasını ve sorunlarla yüzleşmesini sağlamada yaşadığınız zorlukları yerinde görme imkanı buldum” diye konuştu.

UNDP’nin, Suriyeli mülteci sorununu çözmeye yönelik büyük kaynak ayırdığını ve belediyelerle işbirliği yaptığına değinen Egger, UNDP’nin bu alanda en tecrübeli kurum olduğunu ve uzun yıllardır doğrudan insanlarla çalıştıklarını ve büyük deneyim edindiklerini söyledi.

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı temsilcilerini daha çok bölgede görmek istediklerini belirten Vali Erin de Avrupa ülkeleri içerisinde, Suriye’de yaşanan sıkıntılardan sonra en çok sorun yaşayan ülkenin Türkiye olduğunu belirten Vali Erin, Türkiye’nin 3,5 milyondan fazla Suriyeli’yi misafir ettiğini söyledi.

En az 10 karakter gerekli