DOLAR 30,9347 0.05%
EURO 33,4861 0.07%
ALTIN 2.018,740,35
BITCOIN 16086140,53%
Şanlıurfa

HAFİF YAĞMUR

13:23

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

ÇANAKKALE BİLGİ YARIŞMASI

ABONE OL
14 Mart 2018 18:03
Urfa Haberleri ÇANAKKALE BİLGİ YARIŞMASI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa’da bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve konusu sadece “Çanakkale “ olan bilgi yarışmasının galibi Eyyübiye İlçesi oldu.

Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Çanakkale konulu bilgi yarışması 13 ilçedeki okulların 8’inci sınıf öğrencileri arasında gerçekleştirildi.

Kendi ilçelerinde birinci olan okulların katıldığı final programı, Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Final programına Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, AK Parti Haliliye İlçe Başkanı Mehmet Canpolat, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Canbek, Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Vural, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Canbek, “Haliliye Belediyesi ile beraber Çanakkale’yi ne kadar biliyoruz konulu bilgi yarışmasında kitaplar dağıtıldığını bu desteklerin devam etmesini tmenni ettiklerini ifade etti

Başkan Fevzi Demirkol da, Çanakkale konulu bilgi yarışmamızı dört yıldır gerçekleştiriyoruz. Bu işbirliğinde Çanakkale konulu resim, müzik, kompozisyon, şiir yazma, şiir okuma, tiyatro ve konusu sadece Çanakkale olan bilgi yarışmaları düzenliyoruz.  dereceye giren öğrencilerimize geçmiş yıllarda olduğu gibi en büyük ödül olan yarışmalara katılan öğrencilerimizi Çanakkale’ye götürüyoruz diye konuştu

Konuşmaların ardından başlayan yarışmada öğrencilere 15’er soru yöneltildi. 15 soruluk yarışmada Eyyübiye İlçesi 150 puanla birinci olurken, Karaköprü ve Viranşehir ilçeleri 140 puanda ikinci, Haliliye İlçesi ise 120 puanla üçüncü oldu.

Yarışmaların ödül töreni, 19 Mart 2018 Pazartesi günü saat 14.00’de Milli Eğitim Konferans Salonunda ödül töreni yapılacak.

Tüm yarışmalarda dereceye giren öğrenciler Çanakkale’ye götürülecekken, şiir okuma ve yazma, kompozisyon ve resim yarışmalarında birincilere tam altın, ikincilere yarım altın, üçüncülere ise çeyrek altın;

bilgi yarışmasında birinci gelenlere dizüstü bilgisayar, ikinciye tam altın, üçüncüye yarım altın, tiyatroda derece alanlara da tablet bilgisayar ödülü verilecek.

En az 10 karakter gerekli