DOLAR 28,9281 0.02%
EURO 31,8308 0.03%
ALTIN
BITCOIN 10978772,56%
Şanlıurfa

PARÇALI AZ BULUTLU

06:26

İMSAK'A KALAN SÜRE

Cevheri’den #EvdeKal çağrılı bayram mesajı

ABONE OL
23 Mayıs 2020 23:11
Urfa Haberleri Cevheri’den #EvdeKal çağrılı bayram mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ramazan Ayı, inanç dünyamızda ve kadim medeniyetimizde müstesna bir yere sahiptir. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan Mübarek Ramazan-ı şerifin ardından, bir Ramazan Bayramına daha kavuşmanın sevinci ve mutluluğu içerisindeyiz. Rabbim tuttuğumuz oruçlarımızı, samimi dua ve ibadetlerimizi kabul etsin. Bayram sevinçtir, mutluluktur. Bu müstesna günlerin, sevinç ve mutluluklarımızı paylaşarak artırmamıza, milli ve manevi birliğimizin en üst seviyede yaşanmasına, dostluklarımızın tazelenmesine vesile olmasını diliyorum.
Dünyada ve ülkemizde yaşanan korona virüs salgını sebebiyle maalesef, bu bayramı biraz alıştığımızdan biraz farklı kutlayacağız. Bu özel günlerin güzelliği olan büyüklerimizin ellerini öpemeyeceğiz. Küçüklerimizi kucaklayamayacak, hısım, akraba ve dostlarımızı ziyaret edemeyeceğiz. Yani, ‘göz göremezse, gönül sever’ sözünde olduğu gibi, sevdiklerimizle gönülden bayramlaşacağız. Ancak, her ne şartta olursa olsun, bu Ramazan Bayramının sevincini ve neşesini çoğaltacağız, paylaşacağız. Evlerimizden de olsa birliğimizin ve dirliğimizin sembollerinden biri olan Ramazan Bayramıyla, millet olarak tarihimizden, kültürümüzden, medeniyetimizden aldığımız enerji ile sevgimizi, muhabbetimizi daha da büyütüp pekiştireceğiz.
Hepimizin takip ettiği gibi gözle dahi görülmeyen covid-19 virüsü sebebiyle dünya genelinde ciddi problemler yaşanıyor. Büyük sanılan devletlerin zor durumlarda kalmaları yanında, vatandaşlarını çaresiz bırakırken, Devletimiz yurtdışındaki hastalarımızı ‘uçak ambulans’ ile getirerek (ücretsiz) tedavi edilmesini sağlamıştır. İşte yaşadığımız bu günler eskilerin tabiri ile ‘Allah, devlete ve millete zeval vermesin’ sözünü bilfiil yaşandığı günler olmuştur. Yine ‘Biz Bize Yeteriz’ kampanyası ile milletimiz, emeğini ve ekmeğini kardeşleri ile paylaşmayı bilmiştir. Yani, ‘Hamdolsun ki’ ülkemiz, devletimiz ve milletimiz el ele vererek korona virüsle mücadelede dünya ölçeğinde örnek sayılabilecek başarılar kazanmış olup, her gün takip ediyoruz. Tüm bu iyi haberler ile birlikte COVİD-19 virüsü ile mücadele tedbirleri konusunda bir süre daha ihtiyatlı ve iyimser olarak, Sağlık Bakanlığımızın açıkladığı tedbirlere hep birlikte uymamız gerekmektedir.
Bu duygularla, bu toprakları bize vatan yapan bütün ecdadımızı, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi hürmet ve şükranla anar, Ramazan Bayramınızı tebrik eder, İslam alemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.
Bayramınız mübarek olsun.
Evinizde, sevgiyle ve sağlıcakla kalın.

En az 10 karakter gerekli