DOLAR 32,5703 0.08%
EURO 35,0284 0.44%
ALTIN 2.421,50-0,05
BITCOIN 2093545-3,45%
Şanlıurfa
26°

KAPALI

13:07

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Ceviz üreticileri hedef büyüttü

Ceviz üreticileri hedef büyüttü

ABONE OL
30 Mart 2024 20:00
Urfa Haberleri Ceviz üreticileri hedef büyüttü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ceviz Üreticileri Derneği (CÜD) logolu 72 bin kilo cevizin kısa sürede satılması üzerine yeni satış hedefi 300 bin tona yükseltildi.

CÜD, geçtiğimiz aylarda dernek iştiraki tarafından piyasaya sürülen marketlerde yerini alan CÜD logolu ürünleriyle yerli cevizin lezzetine ve kalitesini göstermeyi amaçlamıştı. Üyelerinin donanımlı tesislerinde 2023 hasadında elde ettikleri cevizleri tüketicilerle buluşturan CÜD, ceviz severlerin beğenisini topladı. Market raflarında yer alan CÜD logolu 72 bin kilo ceviz çok kısa zamanda tükendi.

Yerli cevizin markalaşması adına önemli bir adım olan CÜD Ceviz Üretim ve Satış A.Ş’nin bu faaliyeti ile hem tüketicilere kaliteli ve güvenilir cevizle buluşma imkânı sunuldu hem de üreticilere de önemli bir teşvik sağlandı. Bir kilogramlık nostaljik filelerle raflardaki yerini alan CÜD logolu cevizleri, üzerinde yer alan karekod sayesinde, tüketicilere satın aldıkları ürünlerin hangi tarihte ve hangi bahçede hasat edildiğini görme olanağı da tanıdı. Pilot olarak 72 bin kiloluk cevizlerle tüketicilerle buluşan yerli cevizler hızla tükenirken, olumlu dönüşler de alındı.

Bu yıl hedef 300 bin kilo

Yerli cevizin hak ettiği değeri görmesi için çalışmalarına ara vermeden devam edeceklerini ifade eden CÜD Başkanı Ömer Ergüder, yerli cevizin markalaşmasına katkıda bulunmaya kararlı olduklarını belirterek, şunları söyledi:

“Ceviz Üreticileri Derneği olarak, Türkiye’nin en kaliteli ceviz bahçelerinden özenle yetiştirdiğimiz cevizleri, modern tesislerimizde el değmeden işleyerek paketliyor ve güvenilir, kaliteli ürün arayan tüketicilerle buluşturuyoruz.

Yerli cevizin markalaşması ve hak ettiği değeri görmesi için çıktığımız bu yolda, 2023 yılı ekim-kasım aylarında hasat ettiğimiz ürünleri bir kilogramlık filelerde tüketicilerin beğenisine sunduk. Mart ayının sonuna gelmeden 72 bin kiloluk partimizin tükenmesi ve tüketicilerden aldığımız çok olumlu geri dönüşler, bizim ne kadar doğru bir yolda olduğumuzun kanıtı. Bu başarı, yerli cevizin potansiyelini ve tüketiciler tarafından ne kadar sevildiğini de açıkça göstermiş oldu. 2024 yılından hasat ettiğimiz ürünlerimizi, sabırsızlıkla bekleyen ceviz severlerle buluşturmaya hazırlanıyoruz. Yaklaşık 300 bin kilo olarak satışa çıkarmayı hedeflediğimiz cevizlerimizin, market raflarındaki yerini alması için çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

Kaynak: Ajans Bizim

En az 10 karakter gerekli