DOLAR 30,9238 0.03%
EURO 33,4760 0.02%
ALTIN 2.018,800,35
BITCOIN 16076110,70%
Şanlıurfa

HAFİF YAĞMUR

13:23

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

”Çevre Bilinci Eğitimi”

ABONE OL
12 Şubat 2019 15:37
Urfa Haberleri ”Çevre Bilinci Eğitimi”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan ‘Sıfır Atık’ projesi ile ilgili protokol kapsamında öğretmenler ve okul idarecilerine yönelik Çevre Bilinci ve Eğitim Programı düzenledi.

Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın başlatmış olduğu ‘Sıfır Atık’ projesi kapsamındaki eğitim seminerlerine devam ediyor. Gelecek nesillere çevre bilincini aşılamak, duyarlı nesiller yetiştirmek adına Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan Çevre Bilinci Eğitimi, Sıfır Atık ve Okullardaki Çevre Düzenlemeleri kapsamında öğretmenler ve okul idarecilere yönelik çevre bilinci eğitimi verildi.

Eğitim programına Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve eşi Sema Çiftçi, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, Çevre Yönetim ve Denetim Şube Müdürlüğü’nden Adem Ekinci, Ak Parti MKYK Üyesi Vildan Polat, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mahmut Kırıkçı, öğretmenler ve okul müdürleri katıldı.

Eğitim programından önce konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, “Ailenin en önemli konusunu okullar oluşturur.Çocuklarımız zamanlarının çoğunu okullarda geçiriyorlar. Gelecek siz öğretmenlerimize emanet. Çevre hepimizin. Gelecek nesillere doğru, temiz, zarar görmemiş  bir çevre bırakmamız lazım. Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığımız, Çevre Şehircilik Bakanlığımızın ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın başlatmış olduğu ‘Sıfır Atık’ projesini şehrin tamamına 13 ilçesine yaygınlaştırma kararı aldık. dedi.

Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkan Nihat Çiftçi’ye bu proje için teşekkür eden Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından başlatılan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde yürütülen bu projenin Şanlıurfa bağlamında da 81 il içerisinde verimliliğin en yüksek alındığı bir uygulamayı ortaya koymak zorundayız” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli