DOLAR 32,2622 0.13%
EURO 34,9406 0.22%
ALTIN 2.422,770,07
BITCOIN 2183900-1,04%
Şanlıurfa
29°

AÇIK

13:07

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

CEYLANPINAR TAPULANIYOR

ABONE OL
6 Şubat 2018 14:40
Urfa Haberleri CEYLANPINAR TAPULANIYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ceylanpınar’da Tapu Çalışmalarına Hız Verildi

Yıllardır Ceylanpınar’ın en büyük sorunu olan ve çözümü için birçok girişim yapılan tapu ile ilgili kadastro çalışmaları başladı.

Şanlıurfa Valiliği’ne bağlı kadastro müdürlüğü yaptığı ilanla, 05.02.2018 itibari ile ilçede kadastro çalışmalarının yapılacağını duyurdu.

Şanlıurfa Kadastro Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Ceylanpınar’da Yenişehir, Mevlana, Ulu Camii, Selahaddini Eyyubi, Adnan Menderes, Fatih Sultan Mehmet, Cumhuriyet, Seydo Atilla ,Mehmet Akif Ersoy,Bahçelievler,Ensar,Turgut Özal, Adnan Menderes ve Özbek mahalleleri sınırları içerisinde bulunan Maliyeye ait taşınmazlarla ilgili 4706 sayılı kanunun geçici 18.Maddesi ve 3402 sayılı kanunun Ek-4 maddesi kapsamında yapılacak olan kadastro işlemlerine Pazartesi itibari ile başlanmıştır denildi.

Bu çalışma alanı sınırı içerisinde kullanımında taşınmazı bulunan kişilerin ve temsilcilerinin söz konusu taşınmazların başında olması gerektiği belirtilen açıklamada, sınırları belli olmayan taşınmazların köşe noktalarına mahallin örf ve adetine uygun kalıcı işaretler koymaları, kullanımlarında taşınmaz mal olduğunu kanıtlayıcı belgeleri ile birlikte belirtilen gün ve saatte taşınmazların başında hazır bulunmaları gerekmekte olduğu hazır bulunmayanların ise yokluklarında işlem yapılacağı duyuruldu.

Şanlıurfa Kadastro Müdürlüğü, kadastro çalışmalarına yapılacak itirazlar için ise, kadastro ekibinin çalışma alanındaki görevinin sona erdiği tarihe kadar kadastro komisyonunda incelendiğinden, itirazı olanların bu süre içerisinde belgeleri ile birlikte müdürlüğümüze veya kadastro teknisyenliğine müracaat etmeleri gerektiğine dikkat çekildi.

İtiraz sonuçlarının 30 günlük askı cetvellerinde gösterileceği belirtilen açıklamada bu tarihten sonraki itirazların ise kadastro sonuçlarının gösterildiği 30 günlük askı ilan süresi içerisinde Şanlıurfa Kadastro Mahkemesine dava açmak suretiyle yapılabileceği açıklandı.

Vatandaşlardan kadastro çalışması yapan ekibe yardımcı olmasını rica eden Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, kısa süre içerisinde yapılacak olan kadastro çalışmasının ardından vatandaşların tapu almalarının önünün açılacağını söyledi.

En az 10 karakter gerekli