DOLAR 32,3607 0.17%
EURO 34,4602 -0.71%
ALTIN 2.437,27-0,95
BITCOIN 2058266-4,20%
Şanlıurfa
20°

HAFİF YAĞMUR

13:10

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Çiftçi’den hafriyat iddialarına sert tepki

ABONE OL
14 Ocak 2018 14:32
Urfa Haberleri Çiftçi’den hafriyat iddialarına sert tepki
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, katıldığı bir program sonrası gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Sosyal medya ve bazı yerel sitelerde belediyenin hafriyat döktüğü alanla ilgili eleştirilerin olduğunu belirten Çiftçi, alanın Karaköprü Belediyesi tarafından belirlendiğini ve kendi şahsına ait bir arazi olmadığını dile getirdi.

Yayımlanan haberin asılsız olduğunu dile getiren Çiftçi, gerçek dışı beyanlarla kendisini karalamaya çalışanlar hakkında hukuki işlemlerin başlatıldığını belirtti.

“Hiç kimse üzerine vazife olmayan durumlarda kalkıp gerçek dışı beyanlarla Büyükşehir Belediye Başkanını karalama, lekeleme düşüncesine kapılmasın” diyen Çiftçi, “Bir hukuk devletindeyiz, bunu belirtmek istiyorum. Avukatlarımız bu olayla ilgili talimatları aldılar. Sosyal medyada ve basına konu olan haber güya dereleri dolduruyormuşuz. Bu dereler benim mülkiyetimdeymiş ve burayı imara açıyormuşuz, haber bu. O bölgede benim bir arazim yok bir bu. İkincisi bizim o bölgede dereyi doldurup imara açtığımız da doğru değil, böyle bir uygulama da yok, böyle bir kararımız da yok ve böyle bir çalışma da yok. Biz bu şehre hizmet ediyoruz ve bu hizmeti ibadet aşkı ile yapıyoruz. Hak ve hukuku da biliyoruz. Meydandayız, her gün sokaklarda ve caddelerdeyiz. Biz Şanlıurfalı’nın hakkını yediğimizde sokaklara çıkamayız. Hiç kimse üzerine vazife olmayan durumlarda kalkıp da gerçek dışı beyanlarla Büyükşehir Belediye Başkanını karalarım, lekelerim ve burada siyaset devşiririm, birine alet olurum, birinin kuyruğu olurum düşüncesine kapılmasın” dedi.

“Bahsedilen hafriyat bölgesi Karaköprü Belediyesinin döküm alanı”

Büyükşehir Belediyesinin hafriyat döktüğü alanın Karaköprü Belediyesine ait olduğunu vurgulayan Çiftçi, “Ben eleştirilere açığım ve hoşgörülüyüm. Uygulamalarımızı, hizmetlerimizi ve davranışlarımızı eleştirsinler. Orası bir hafriyat bölgesi.O bölge imar alanında, kısmen yeşil alan olan bir yer. Bahsedilen hafriyat bölgesi Karaköprü Belediyesinin döküm alanı. Karaköprü Belediyesi burayı hafriyat döküm sahası yapmış. Karaköprü’de yolu açan bizim Fen İşleri Daire Başkanlığının araçları. Çevre Şube Müdürlüğümüzün yönlendirmesi ile buraya hafriyat dökmüşler. Orada çalışan kamyonlar o beyefendilere yol açan kamyonlar, 24 saat beyefendilere köprü çalışması yapan kamyonlar. 3-5 kamyon oraya hafriyat dökmüş diye diyorlar, ’Yok efendim arazi başkanın ve dereyi düzeltiyor, orayı imara açacak’ Böyle bir bilgiyi şehrime yakıştırmıyorum, tamamıyla gerçek dışı. Benim bu mahallede böyle bir arazim yok. Bu mahalledeki döküm alanı Karaköprü Belediyesinin döküm sahasıdır. Yol çalışmalarından çıkan büyükşehir belediyesinin araçları hafriyatı buraya dökmüşler. Neden kamuoyunda bu kadar ilgi gördü onu da anlamış değilim. Çok şükür ki tüm kadrolar olarak anlımız açık. Ben hukukçuyum. Davamızı açacağımızı, suç duyurusunda bulunduğumuzu, mahkemeler nezrinde medeni insanlar gibi hakkımızı savunacağımızı buradan belirtiyorum. Hukuki işlemler başladı, avukatlarımıza gerekli talimatları verdik” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli