DOLAR 31,1461 0%
EURO 33,8014 -0.06%
ALTIN 2.032,600,00
BITCOIN 17738914,86%
Şanlıurfa
10°

AÇIK

06:14

İMSAK'A KALAN SÜRE

ÇOCUKLARA TRAFİK AŞILANIYOR

ÇOCUKLARA TRAFİK AŞILANIYOR

ABONE OL
22 Mayıs 2023 00:57
Urfa Haberleri ÇOCUKLARA TRAFİK AŞILANIYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haliliye Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Parkında düzenli olarak verilen eğitimlerle çocuklara trafik kültürü ve yaya öncelikleri anlatılıyor. Hem öğrenen hem de keyifli zaman geçiren çocuklar, akülü araçlarla sürücülük deneyimi yaşıyor.

Çocuk Trafik Eğitim Parkı, Şanlıurfa Valiliği koordinesinde Haliliye Belediyesi, Emniyet ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen eğitimlerle minik misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

Trafik bilincinin ve kültürünün aşılanması, yaya önceliklerinin öğretilmesi, trafik kuralları ve levhaların tanıtılmasının amaçlandığı eğitim ile ilçe sınırlarındaki okullarda eğitim gören öğrenciler, Çocuk Trafik Parkına götürülüyor.

Görevli trafik polisi tarafından uygulamalı ve teorik eğitim alan çocuklar, akülü araçlara binerek sürücülük deneyimi yaşıyor.

Levhaların, yaya geçitlerinin, yaya üst geçidi ve kavşakların olduğu Çocuk Trafik Parkında tüm kurallara dikkatle uyarak akülü araçları süreme keyfi yaşayan minikler, keyifli zaman geçiriyor.

Kendilerine sağlanan alanlarda öğrenme şansı bulan ve çocuk oyun alanında eğlenen çocuklar, kendilerine sağlanan imkanlar nedeniyle çocuk yaşta trafiği kültürünü öğreniyorlar

Çocuk Trafik Parkında periyodik olarak verilen eğitimlerle merkez ve kırsaldaki tüm öğrencilere trafik bilincinin aşılanması hedefleniyor.

En az 10 karakter gerekli