DOLAR 31,1357 0.09%
EURO 33,8445 0.08%
ALTIN 2.034,470,13
BITCOIN 17306917,93%
Şanlıurfa

PARÇALI AZ BULUTLU

13:22

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a açık mektup

ABONE OL
28 Ocak 2021 23:32
Urfa Haberleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’a açık mektup
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Büyük bir umutla atama bekleyen Su Ürünleri mezunları Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mektup yazarak atama istediler .

Su Ürünleri mezunları Ülke çapında Cumhurbaşkanına seslerini duyurmak mücadelelerini sürdürüyorlar.

Atama talep eden mezunlar yazdıkları mektupta şunları belirttiler:” Sayın Cumhurbaşkanım; Bizler 2020 yılında sınava giren ve büyük bir umutla atama bekleyen Su Ürünleri Mühendisleriyiz. Sabırsızlıkla 2021 için alımları beklerken Danıştay kararıyla alınan 2018 puanının geçerli olduğu, memurların davayı kazanması sonucu oluşan alımı öğrendik. Açıkçası endişelendiğimizi de belirtmek isteriz. Çünkü her alımda azalan kadro sayılarımızın daha da azalacağından korkmaktayız. Son 5 yılda alınan Su Ürünleri Mühendisleri sayısı maalesef 285’tir.Oysaki günümüz koşullarında Su Ürünleri Mühendislerine çok fazla ihtiyaç vardır fakat iş alanlarımız  farklı meslek gruplarına verilmektedir”

Sayın Cumhurbaşkanım buradan sizlere sesleniyoruz. Günümüzde hüküm süren tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsünde bile gıda sektöründe balığın ne kadar önemli olduğu anlaşılmışken, kuraklık, balık stoklarının tükenmesi gibi problemlere çözüm getirmek için daha çok sayıda kadro istiyoruz. Bizlerin sesini duyun lütfen. Saygılarımızla

Su Ürünleri Mühendisleri niçin istihdam edilmeli?

Meteorolojik kuraklık ve diğer nedenlerle birçok göl onlarca metre çekildi. Çok sayıda akarsu kurudu. Avcılık kontrolleri etkin bir şekilde yapılması gerekirken önüne geçilemeyen bilinçsiz avlanma hakim ve bu da stoklara zarar vermektedir. Bu olumsuzlukların giderilmesi Su Ürünleri Mühendislerinin gidereceği işlerdir.

Son olarak av yasağı dönemi olmadığı halde Hamsiye av yasağının getirilmesi yine işlerin ehline verilmediğinin ve yeteri kadar Su Ürünleri Mühendislerine istihdam verilmediğinin kanıtıdır. Çünkü av yasağı getirmek yerine denizlerde kontroller artırılmalıdır.

En az 10 karakter gerekli