DOLAR 31,0708 0.17%
EURO 33,6790 -0.05%
ALTIN 2.032,040,76
BITCOIN 15875030,23%
Şanlıurfa
13°

AÇIK

06:17

İMSAK'A KALAN SÜRE

DEDAŞ İşgüzarlığına Polisi Alet Etti

DEDAŞ İşgüzarlığına Polisi Alet Etti

ABONE OL
19 Ağustos 2023 21:03
Urfa Haberleri DEDAŞ İşgüzarlığına Polisi Alet Etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Yatırım yapmak yerine, vatandaştan hibe aldığı trafoları yeni abonelere enerji sağlamak için kullanan Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş., bu kez de gözünü Şanlıurfa Basın Sitesi’ne dikti.

254 konuta yetecek kadar trafolarından enerji alarak, site dışındaki başka binalara enerji hattı çekmek için çalışan Dicle Elektrik Dağıtım. A.Ş.’nin faaliyetine itiraz eden Basın Sitesi Yöneticisi İbrahim Halil Şeker, polis engeliyle karşılaştı.

Şanlıurfa’daki elektrik sorununun herkesçe malum olduğunu belirten Şeker, “TOKİ tarafından yaptırılan sitemizdeki trafoyu Dicle Elektrik, konut başı kurulu gücü hesaplayıp yetersizdir diyerek yıllarca kabul etmemişti. Daha sonra yüklenici firma ile anlaşarak, kabul etmedikleri trafoyu hibe olarak kabul ettiler. Şimdi de kendi malımızdır, istediğimiz gibi kullanırız, engel olamazsınız diye karşımıza polisi diktiler.” dedi.

“Dicle Elektrik A.Ş.’nin, yeni yapılan konutlara enerji sağlamak için yeni yatırım yapmak yerine, eski, hibe yoluyla vatandaştan edindiği trafoyu kullanmak istemesi ve bu zorbalığına devletin güvenlik güçlerini de alet etmesi kabul edilemez. Örneğin dün gece saat 01.00’den sabah 07.00’ye kadar elektriğimiz yoktu. Hangi devirde yaşıyoruz. Dicle Elektrik, önce bizim elektriğimizi düzenli versin.” diyen Şeker, “Böyle bir keyfi idare dünyanın neresinde var. Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş., sitemizdeki trafoyu, bize enerji satması için hibe ettiysek, tüm mahalleye bu trafodan elektrik sağlayamaz. Böyle keyfi bir tutuma tüm site sakinlerinin karşı. Ancak karşımıza polisi dikip, istediğimizi yaparız diyen bir şirkete karşı, başta Sayın Valimiz Hasan Şıldak olmak üzere, milletvekillerimizi, AK Parti İl Başkanımızı ve tüm siyasi parti temsilcilerimizi, Dedaş’ın bu keyfi tutumuna dur demeye davet ediyoruz” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)
  • Burhan

    Sitelerde konut sayısı ve tüketilen enerji gücüne göre hesap edilerek konulan trafolara aşırı konut eklenirse gerilim düşümü ve dengesiz elektrik sorunu yaşanır