DOLAR 27,4817 0.51%
EURO 29,1253 0.09%
ALTIN
BITCOIN 7402763,12%
Şanlıurfa
30°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

ÇİFTÇİ MÜJDE BEKLİYOR!

ABONE OL
17 Şubat 2018 12:34
Urfa Haberleri ÇİFTÇİ MÜJDE BEKLİYOR!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bölge Çiftçisinin Kanayan Yarası DEDAŞ Sorunu Çözüm Yolunda

Şanlıurfa Ziraat Odası’nın girişimleri ile DEDAŞ’ın çalışma bölgesinde faaliyet gösteren 6 ilin Ziraat Odaları Başkanları çiftçinin DEDAŞ ile yaşadığı elektrik sorununun çözümü için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile görüşerek, 25 Şubat’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Şanlıurfa Ziyaretinde müjdeli haberin verilmesini talep etti

Bölge Çiftçisinin kangrenleşen sorunu DEDAŞ’ın haksız uygulamalarının son bulması amacıyla Şanlıurfa Ziraat Odası’nın girişimleri ile bölgede faaliyet gösteren 6 ilin Ziraat Odaları Başkanları, uzun süredir çiftçinin DEDAŞ ile yaşadığı elektrik ve diğer tarımsal sorunları Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile görüştü.

Sorunların çözümünün talep edildiği toplantıda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet E. Fakıbaba çiftçilerin temsilcisi ziraat odaları başkanlarını can kulağı ile dinleyerek, bir an önce bürokratlar ile birlikte gerekli çalışmaların yapılarak sorunun çözümü için gayret göstereceklerini söylediği kaydedildi.

Bakan Fakıbaba önümüzdeki günlerde önce Başbakan Sayın Binali Yıldırım ardından Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşüp konuyla ilgili müjdeli haberi ise 25 Şubat Günü Şanlıurfa’ya gelecek olan Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte vermesi bekleniyor.

Ziraat Odaları Başkanları ayrı ayrı çiftçilerin yaşadığı sorunları dile getirerek, tarımsal üretimin artması amacıyla çiftçinin karşılaştığı sorunların çözülmesini istedi.

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, en başta çiftçilerin DEDAŞ ile yaşadığı sorunlar olmak üzere bölge çiftçisinin GAP kapsamında sulama alanlarını genişletilmesine ilişkin beklentileri bizzat Bakan Fakıbaba’ya ve milletvekillerine ilettiklerini ve sulama projelerinin hayata geçirilmesini de istekleri arasında yer aldığını vurguladı.

bölge çiftçisinin DEDAŞ ile yaşadığı elektrik sorununu bakan Fakıbaba’ya ilettiklerini belirten, Eyyüpoğlu,Çiftçimizin karşılaştığı çok yüksek elektrik faturaları, haksız destekleme blokeleri, uzun süreli elektrik kesintileri, gerekli araştırma yapılmadan yapılan kaçak muamelesi ve fiyat tarifesindeki belirsizliklerin giderilmesini Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile görüşüp konuyla ilgili müjdeli haberi 25 Şubat Günü Şanlıurfa’ya gelecek olan  Cumhurbaşkanımız ile birlikte vermesini bekliyoruz dedi

 

 

 

 

 

 

En az 10 karakter gerekli