DOLAR 32,5503 0.07%
EURO 34,7845 0.16%
ALTIN 2.435,070,11
BITCOIN 21721822,40%
Şanlıurfa
25°

AZ BULUTLU

04:36

İMSAK'A KALAN SÜRE

DEM PARTİ: SON ANA KADAR ÇALIŞMAYA DEVAM

DEM PARTİ: SON ANA KADAR ÇALIŞMAYA DEVAM

ABONE OL
21 Mart 2024 18:47
Urfa Haberleri DEM PARTİ: SON ANA KADAR ÇALIŞMAYA DEVAM
0

BEĞENDİM

ABONE OL

20124 yerel seçimlerine Şanlıurfa genelinde çok yoğun çalışmalarla hazırlanan DEM Parti, bugün bir çok ilçede sandık güvenliğine dair toplantılar düzenlerken, Siverek, Ceylanpınar, Eyyübiye ve Haliliye ilçelerinde saha çalışmamalarına devam etti.

Siverek ilçesinde ki seçim çalışmaları ise Urfa Büyükşehir belediye eşbaşkan adayı Celalettin Erkmen ve geçen dönem Milletvekili Ayşe Sürücü’nün katılımıyla yapıldı. Siverek belediye eşbaşkan adayları Yıldız Çetiner ve Ali Dusak ile birlikte Qerecedax bölgesine düşen kırsal mahallelerde çalışmalar yürütüldü. Têzxirab, Çixrix, Şêxûlî, Qamişlî ile Dalkaya mahalleleri ziyaret edildi. Adayların yoğun ilgiyle karşılandığı mahallelerde toplantılar düzenlendi.

Yurttaşların sorunları dinlendi. Bu sorunlara ilişkin konuşan Riha büyükşehir eşbaşkan adayı Erkmen, yakından inceleme imkanı buldukları kırsal mahallelerine ilişkin olarak; “21’nci yüzyılda olmamıza rağmen hala görüyoruz ki mahallelerimiz en temel yaşamsal hizmetlerden mahrum bırakılmış durumda. Bu bölgelerde hala yol, elektrik ve eğitim sorunlarının ciddi boyutlarda olduğunu görüyoruz. Aslında AKP’nin seçimden seçime hatırlıyor dediğimiz yer tamda buraları. DEM parti tertemiz, pırıl pırıl ve sizden olan adaylarıyla tüm bu sorunları sizinle birlikte çözecek” şeklinde konuştu. Seçim çalışmaları kırsal mahallerde devam ediyor.

Urfa’nın yoğun seçim çalışmaları devam eden başka bir ilçesi olan Ceylanpınar’da çalışmalar yine iki koldan devam etti. Eşbaşkan adaylarından Rahşan Yazar ilçe merkezinde bulunan imalathane ve tekstil atölyelerini gezerek partisine destek istedi. Yazar, daha sonra ev ziyaretleri yaparak kadın toplantılarına katıldı. Diğer eşbaşkan adayı Uğur Kahraman ise Koçerler olarak bilinen bölgede bulunan Sirte kırsal mahallesini ziyaret etti. Kahraman yurttaşlar tarafından büyük ilgi gördü. 1 Nisan’dan başlayarak ilçenin en ücra köşelerine bile belediyecilik hizmetlerini götürme kararlığında olduklarını belirten Kahraman, bunu tüm ilçe sakinlerinin ortak karar ve çalışmalarıyla gerçekleştireceklerini dile getirdi.

Dem Parti’nin merkez Eyyübiye ilçesinde ki seçim çalışmalarına bugün RIHA Büyükşehir Belediye eşbaşkan adayı Gülşen Özer’de katılarak destek verdi. Özer ve Eyyübiye Belediye eşbaşkan adayları Adalet Eriş ile Halil Akbaş ile birlikte ilçeye bağlı Kûlînce, Sultantepe, Kûbacîk, ve Görenler kırsal mahallelerde çalışmalar yürüttü. Kırsal mahalle ziyaretlerinde projelerini anlatan adaylar yerel seçimler için yurttaşlardan destek istedi.

Haliliye ilçesinde yürütülen çalışmalarda da Eşbaşkan adayları Sema Ateş ve Suphi Yılancı seçim çalışmalarıyla birlikte 23 Mart Cumartesi günü Riha merkezde kutlanacak olan Newroz’a ilişkin broşürler dağıttı. Ahmet Bahçivan İş Merkezi’nde kurulan stantta yurttaşalar gün boyunca Newroz’a davet edilirken çalışmalar eski çarşı boyunca devam etti.

Riha’nın diğer ilçelerinde ise Newroz hazırlıkları ve Sandık güvenliği toplantıları ve eğitim programları gerçekleşti.

En az 10 karakter gerekli