DOLAR 32,5669 0.08%
EURO 35,0036 0.46%
ALTIN 2.430,130,30
BITCOIN 2095457-3,80%
Şanlıurfa
26°

KAPALI

13:07

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

DEM PARTİ YAĞIŞA RAĞMEN SAHADA

DEM PARTİ YAĞIŞA RAĞMEN SAHADA

ABONE OL
18 Mart 2024 17:28
Urfa Haberleri DEM PARTİ YAĞIŞA RAĞMEN SAHADA
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa’da DEM Parti, seçim çalışmalarını sürdürüyor. İl merkezi ve ilçelerinde yağışlı havaya rağmen seçim çalışmalarına devam ediyor.

Ceylanpınar ilçesinde DEM Parti eşbaşkan adayları Rahşan Yazar merkeze bağlı mahallelerde ev ziyaretleri gerçekleştirdi. Birçok bölgede düzenlenen toplantılarda seçmenlerle bir araya Yazar, hasta ziyaretleri gerçekleştirdi. Diğer eşbaşkan adayı Uğur Kahraman ise kırsal mahalle çalışmalarına devam etti. Gîrê Sirk kırsal mahallesinde yurttaşlarla bir araya gelen Kahraman, mahalle sakinlerinin katılımı ile halk toplantısı düzenledi. Yerel yönetim politika ve projelerini anlatan eşbaşkan adayına yurttaşlar destek sözü verdi.

Merkez Haliliye ilçesinde ise Büyükşehir Belediyesi eşbaşkan adayları Gülşen Özer, Celalettin Erkmen ile Haliliye ilçe eşbaşkan adayları Sema Ateş ve Suphi Yılancı Urfa’da faaliyet yürüten yerel basın kuruluşlarını ziyaret ederek görüş alışverişi yaptı. Heyet daha sonra Veteriner Hekimler Odası, Tabipler Odası, Urfa Danışma Kurulu ve Urfa Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.  “Yandaşa göre değil, ihtiyaca göre hizmeti alacağız” diyen DEM Parti Büyükşehir Eşbaşkan Adayı Celaledin Erkmen, belediyeye ait tüm gelir giderin düzenli olarak şeffaf bir şekilde halkla bölüşüleceğini belirtti.

Merkez Eyyübiye ilçesi DEM Parti belediye eşbaşkan adayları Halil Akbaş ve Adalet Eriş, Buğday Pazarı esnafı ziyarete bulunarak sorun ve önerilerini dinledi. Eşbaşkanlar DEM Parti için destek istedi.

Yoğun yağışın hakim olduğu Hilvan ilçesinde DEM Parti’nin seçim çalışmalarına Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Çiğdem Kılıçgün Uçar ve kent Milletvekili Ömer Öcalan da katıldı. Parti seçim bürosunda yurttaşlar ile bir araya gelen Öcalan, Hilvan’ın tarım kenti olmasına rağmen yurttaşların mevsimlik tarım işçisi olarak başka kentlere gitmek zorunda bırakıldığını anlatan Öcalan, “Birlik olarak Hilvan belediyesini aile belediyesine çevirenlerden kurtarıp halkın belediyesi yapmamız lazım” dedi.

DBP Eş Genel Başkanları Çiğdem Kılıçgün Uçar ise kırsal mahallelerde kadınlar ile bir araya geldi. Ev ev dolaşan Uçar ve beraberinde kadınlar, DEM Parti’nin kadınlar için yerel yönetimlerde hayata geçireceği projeleri anlattı.

Bozova eşbaşkan adayları Aygün Kapıkayalı ve İsmail Yıldız Damlîce, îkîz, Tosîn, Qanlîawşar kırsal mahalleleri ziyaret etti. Yoğun ilginin olduğu adaylar, halkın kararlılığı ile hizmete geleceklerini belirtti.

En az 10 karakter gerekli