DOLAR 31,4599 0.3%
EURO 34,1576 0.33%
ALTIN 2.107,490,32
BITCOIN 20464305,37%
Şanlıurfa
10°

AZ BULUTLU

16:31

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Demirkol’dan Gazeteciler Günü Mesajı

ABONE OL
9 Ocak 2019 19:20
Urfa Haberleri Demirkol’dan Gazeteciler Günü Mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Demirkol, mesajında; toplumun doğru bilgiye anında ulaşması ve bilinçlenmesi noktasında görev yapan tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik etti. Fevzi Demirkol, gazetecilerin, hayatın birçok alanında ulaştıkları doğru ve tarafsız bilgileri fedakârlık ve sorumlulukla kamuoyuna aktararak zor şartlarda mesleklerini icra ettiklerini ifade etti. Demokrasi ile yönetilen ülkelerde tarafsız ve özgür basının olmazsa olmazlar arasında yer aldığına değinen Demirkol, “Basın ve ifade özgürlüğünün, halkımızın haber alma hakkıyla birlikte geliştiği ortamlarda, medya organlarının vatandaşlarımıza tüm gelişmeleri doğru aktarması, kamuoyunun bilgilenmesinde ve bilinçlenmesinde kilit bir rol oynamaktadır” dedi.

‘Kamuoyunun gözü, kulağı olan; doğru haberle vicdanların sesi, mesuliyet bilinci olan gazetecilerin varlığı bizlere güç vermektedir’ diyen Başkan Demirkol, yayımladığı kutlama mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Gazetecilik, fedakarlık ve sorumluluk isteyen, zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Kamu yararına hizmet yapmakta olan gazeteci arkadaşlarımız, ülkemizin olduğu gibi ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkılar sağlamaktadır. Demokrasinin güçlenmesinde basın kuruluşlarının önemli katkıları vardır. Gazetecilerin halkımızı gelişen olaylar hakkında bilgilendirmek için ortaya koydukları emek kutsaldır. Zaman ilerliyor, iletişim ve etkileşime olan ihtiyaç zamanın da ötesine geçiyor. Bizler saatlerimizin birçoğunu iletişime, yazılı ve görsel medyaya ve pek tabii sosyal medyaya ayırıyoruz. Çağa ayak uydurmak, doğru bilgiye anında ulaşmak ve bilinçlenmek noktasında medya mensuplarımızın gösterdiği çaba, her türlü takdirin üzerindedir. Bu vesileyle ebediyete intikal etmiş gazetecilere Allah’tan rahmet diler, görevlerini başarıyla yerine getiren başta gazetecilerimiz olmak üzere basın-yayın organlarımızın tüm çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü yürekten kutlar; sağlık, mutluluk, başarı ve esenlikler dilerim.”

 

En az 10 karakter gerekli