DOLAR 32,8974 0.22%
EURO 35,2918 0.39%
ALTIN 2.463,630,54
BITCOIN 2068387-2,09%
Şanlıurfa
33°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Deprem Açıklaması!

Deprem Açıklaması!

ABONE OL
12 Mart 2023 19:04
Urfa Haberleri Deprem Açıklaması!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa Özel Okullar Platformu Üyesi Okullar, Final And. Lisesinde bir araya gelerek deprem afetinden sonra ki süreçte yapılan çalışmaları, afetin yaşandığı illerden gelen öğrencilerin yararlandığı Misafir Öğrenci Uygulamasını ve bundan sonra yapılması gerekenleri görüştü.

Şanlıurfa Özel Okullar Platform Başkanı Mehmet Ercan yaptığı açıklamada “Yaşanan deprem felaketinde hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı dilerim. Milletçe büyük bir felaketle yıkıldık. Deprem sonrası yaşanan psikolojik sorunlar ayrı bir problem olarak karşımızda durmakta olup etkileri uzun süre devam edecektir. Bu süreçte özel okullar olarak ilk günden okullarımızı depremzedelere açtık. Hem konaklama hem yemek hizmeti sunduk. Ayrıca diğer depremzede illere hem malzeme yardımı yaparak, hem de bu şehirlerden gelen öğrencileri misafir öğrenci olarak tam burslu okutmak suretiyle yaralarımızı sarmaya çalıştık.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğününe ve Şanlıurfa Valiliğine hayatın normalleşmesi ve depremin çocuklarımız üzerindeki olumsuz psikolojik etkilerinin aşılması için gösterdikleri çabadan dolayı teşekkür ederiz. Çünkü okullar, sadece eğitim öğretim hizmetleri açısından değil, hayatın normale dönmesi adına da büyük bir görev icra etmektedirler. Bu sebeple tüm anne babalardan, çocuklarını okulları ile öğretmenleri ile buluşturmak için yardımcı olmalarını istiyoruz. Bu hususta öğretmenlere ve okullara gönülleri rahat bir şekilde güvenmelidirler.

Bizler de özel okullar olarak hem velilerimize hem öğrencilerimize psikososyal destek çalışmalarına devam etmekteyiz. İlk hafta itibariyle okullarımızda çok yüksek bir okula devam oranının yakalanması, bize depremin olumsuz psikolojik etkilerinin aşılması adına umut vermektedir. Tekrar hepimizin başı sağolsun” dedi.

En az 10 karakter gerekli