DOLAR 28,9919 0.23%
EURO 31,2252 -0.16%
ALTIN 1.866,38-1,07
BITCOIN 1266440-1,05%
Şanlıurfa
12°

PARÇALI BULUTLU

06:39

İMSAK'A KALAN SÜRE

Dilova’da neler oluyor

Dilova’da neler oluyor

ABONE OL
14 Ocak 2023 16:25
Urfa Haberleri Dilova’da neler oluyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 Kocaeli Dilovası Devlet Hastanesi Başhekimi’nin sağlık personeline mobbing uygulandığına ilişkin iddialar yerel bir haber sitesinde yayınlandıktan sonra sosyal medya aracılığıyla da gündeme geldi. Dilovası Devlet Hastanesi Başhekimi İddiaları Kabul Etmedi

Bilim Sağlık Haber Ajansı (BSHA) hakkında mobbing iddialarının taraflarından Dilovası Başhekimi Op.Dr. Ömer Naci Yılmaz’a ulaştı. Başhekim hakkındaki iddiaları kabul etmeyerek, açıklamalarda bulundu. Yerel bir haber sitesinde yayınlanan haberde yazılan iddiaları kamuoyuna yansıtan kişi ve kişilere ulaşılamıyor. Başhekimden mobbing gördüğü için intihar teşebbüsünde bulunduğu iddia edilen sağlık çalışanı da BSHA’nın görüşme talebini reddetti.  

Dilovası Hastanesi Başhekimi Naci Yılmaz’ın hedef alındığı iddiaları basın kanalı ile kamuoyuna ileten kişi ve kişilere ulaşılamadı ama konuyla ilgili bilgi sahibi sendika yöneticileri ile görüşme sağlandı. Ayrıca hastanede çalışan ve iddiaların doğru olmadığını ifade eden kişiler de BSHA’aya ulaşarak açıklamalarda bulundu. 

Dilovası Başhekimi Op.Dr. Ömer Naci Yılmaz BSHA’ya yaptığı açıklamada, iddiaların asılsız olduğunu konuşmalarının çarpıtıldığını söyledi. Başhekim Yılmaz, “6 buçuk yıldır Dilovası Devlet Hastanesi’nde başhekimlik görevi yürütüyorum. Hakkımda yerel bir haber sitesinde çıkan haberde yer alan iddiaları ben de okudum. Hiçbirini kabul etmiyorum. Şubat ayında sözleşmem doluyor bu yaşananlardan sonra belki de görevden ayrılırım. Ben aldığım notlar üzerinden konuşma yaptım. Özellikle not alarak konuştum çünkü benimle uğraşıldığının farkındayım. Deftere not alarak yaptığım konuşma metnim de duruyor” dedi.

“Mobbing uyguladığım iddiaları asılsızdır. Biz yılda iki üç kez mobbing eğitimleri yapıyoruz hastanemizde. Bunların ikisi internet üzerinden biri yüz yüze gerçekleştirilmiştir. Buna rağmen mobbing tanımı yeterince anlaşılamamış sanırım” diyerek açıklamalarına devam eden Başhekim Naci Yılmaz şöyle konuştu: “Personel işine gelmeyen, yasal bir uygulama ile karşılaşınca bunu mobbing olarak algılıyor. Ve bu şekilde yansıtıyor. Biz hastanenin hiçbir biriminde görev tanımına uymayan hiçbir kimseyi hiçbir yerde görevlendirmeyiz. Bunu yapmak iş bilmezlik olur, önce kendi ayağıma sıkmış olurum tabiri caizse.” 

BSHA haberde yer verilen söz konusu iddiaların telefon üzerinden gazeteye iletildiği, ihbarda bulunan kişi ve kişilerin ismini açıklamadıkları bilgisine ulaştı. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı) 

En az 10 karakter gerekli