DOLAR 30,9173 0.01%
EURO 33,4685 0.03%
ALTIN 2.018,690,35
BITCOIN 16062110,41%
Şanlıurfa

HAFİF YAĞMUR

13:23

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Doktora Saldırıya Tepki Gösterdi

ABONE OL
17 Aralık 2018 22:51
Urfa Haberleri Doktora Saldırıya Tepki Gösterdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlurfa’da sağlık çalışanları, Dahiliye Uzmanı Dr. Ebru Kılıç’ın çürük raporu alamayan A.S. tarafından darbedilmesine, basın açıklaması yaparak tepki gösterdi.

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Dahiliye Uzman Dr. Ebru Kılıç, saldırıya uğradı.

Yüzünden yaralanan Kılıç’ın “İmdat” çığlıklarına çevredekiler yetişti. Saldırgan kaçarken, Dr. Kılıç görev yaptığı hastaneye götürüldü.

Güvenlik kameralarından saldırganın A.S. olduğunu belirlendi. A.S., yakalanıp, gözaltına aldı. A.S.’nin İzmir İl Jandarma Komutanlığı’nda vatani görevini yaptığı, izin alarak memleketi Şanlıurfa’ya geldiği ve psikolojik sorunları olduğu gerekçesiyle ‘askere elverişsiz’ raporu almaya çalıştığı saptandı.

A.S.’nin, girdiği sağlık kurulundan istediği raporu alamadığı, mesai çıkışında da kurulda görevli Dr. Ebru Kılıç’a saldırdığı tespit edildi. A.S. tutuklanırken, doktor yapılan tedavisinin ardından taburcu edildi.

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinin bahçesinde toplanan Türk Tabipler Odası, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, Türk Sağlık-Sen ve Sağlık-Sen Şanlıurfa Şubeleri ile Aile Hekimleri Derneği üyeleri, saldırıyı kınadı.

Grup adına açıklama yapan Türk Tabipler Odası Şanlıurfa Şube Başkanı Ömer Melik, Yasa yapıcıların bunu anlaması için daha kaç sağlık çalışanının şiddete uğraması veya ölmesi gerekmektedir. Daha önceki dönemlerde de sunduğumuz gibi ceza muhakemelerinde tutuklanmanın ertelenmemesini talep ediyoruz.”dedi

En az 10 karakter gerekli