DOLAR 32,3607 0.17%
EURO 34,4602 -0.71%
ALTIN
BITCOIN 2173857-4,97%
Şanlıurfa
18°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Donald Trump 454 milyon dolarlık cezayı ödeyemiyor

Donald Trump 454 milyon dolarlık cezayı ödeyemiyor

ABONE OL
20 Mart 2024 10:54
Urfa Haberleri Donald Trump 454 milyon dolarlık cezayı ödeyemiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın Şubat ayında mahkum edilmesi sonrasında New York mahkemelerine, emlak imparatorluğundaki mali dolandırıcılık nedeniyle 454 milyon dolar ceza ödeyeceğini garanti edemediğini bildirdi.

Trump’ın avukatları, yaklaşık 30 sigorta şirketinden on arayışına girdikten sonra Trump’ın cezanın tamamını ödemesinin “imkânsız” olduğunu söyledi. Trump’ın mahkeme kararını temyize götürmesi sırasında cezanın tamamını ödemesine karar verilmişti.

New York Eyaleti Manhattan Yüksek Mahkemesi Temyiz Dairesi tarafından dün internette yayınlanan beş bin sayfalık mahkeme belgesine göre, Trump, savunmasında böyle bir meblağı garanti etmenin “neredeyse imkânsız” olduğunu belirtiyor.

Otuz kadar sigorta şirketiyle temasa geçtiklerini söyleyen Trump’ın avukatları, “Miktar faiziyle birlikte 464 milyon doları aşıyor (…) Çok az şirket bu büyüklükte bir adlî teminatı değerlendirebilir” diyerek itiraz ediyorlar.

Trump Organization şirketi ve bazı çalışanları, banka kredileri ve sigorta işlemleri konusunda yanlış mal varlığı beyanında bulunmaktan suçlu bulunmuştu.

Cumhuriyetçi başkan adayı, dün akşam yaptığı açıklamada, “cadı avını” kınadı ve “anayasaya aykırı, Amerikan karşıtı, eşi benzeri görülmemiş ve benimki gibi başarılı bir şirket de dahil olmak üzere herhangi bir şirket için neredeyse imkansız” olan cezayı kınadı.

New York Yüksek Mahkemesinin temyiz bölümü, 28 Şubat’ta, 100 milyon dolarlık teminat teklifini reddetmişti.

Eski başkan ve iki yetişkin oğlu, New York Eyaletinde sırasıyla üç ve iki yıl süreyle iş yapma yasaklarına karşı temyize gitmişti.

Kaynak: Ajans Bizim

En az 10 karakter gerekli