DOLAR 31,1357 0.09%
EURO 33,8445 0.08%
ALTIN 2.034,470,13
BITCOIN 17306917,93%
Şanlıurfa

PARÇALI AZ BULUTLU

13:22

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

ABONE OL
7 Mart 2018 17:01
Urfa Haberleri DÜNYA KADINLAR GÜNÜ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünya Kadınlar Günü

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, “Kadınlarımız Ailenin Yapı Taşıdır”

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Şanlıurfa’da faaliyet gösteren Kadın Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ile bir araya gelen Başkan Nihat Çiftçi, “Kadınlarımız ailenin yapı taşıdır” dedi.

Kadınlar günü dolayısıyla Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından kadınlara yönelik hazırlanan etkinlik kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve Eşi Sema Çiftçi Hamarat Eller Mutfağında Kadın STK Temsilcileri ile bir araya geldi.

 

Sohbet havasında geçen buluşmada kadınlara Büyükşehir Belediyesi’nin kadına ve aileye yönelik yapmış olduğu çalışmaları anlatan Başkan Nihat Çiftçi, Büyükşehir Belediyesi olarak kadınlara yönelik uygulanan pozitif ayrımcılığın önemine değindi.

Çalışma hayatında olduğu gibi hayatın her alanında kadınların önemli bir rol üstlendiğini belirten Başkan Çiftçi, kadınların ailenin yapı taşı olduğuna dikkat çekti.

Büyükşehir Belediye Başkanının eşi Sema Çiftçi ise, “Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. İnşallah bütün yaşantınız güzel geçer. Bizler kadınlarımızı desteklemeye ve onların yanında olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Gerçekleştirilen buluşmanın ardından Ayten Bozkurt tarafından yapılan Kadınlar Günü Sergisi’nin açılışını gerçekleştiren Başkan Nihat Çiftçi, sergiyi gezerek yapılan eserleri inceledi.

Sanata ve sanatçıya önem verdiklerini belirten Başkan Nihat Çiftçi, “Bu kişisel resim sergisinden dolayı Ayten hanımı, tüm katılımcıları ve hocaları Remzi Kara’yı tebrik ediyorum. Kadınlarımız için önemli ve anlamlı bir gündür” dedi.

En az 10 karakter gerekli