DOLAR 32,5699 0.09%
EURO 35,0135 0.48%
ALTIN 2.431,410,35
BITCOIN 2082407-4,10%
Şanlıurfa
26°

KAPALI

13:07

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Eğitim Kampusu Yolları Asfaltlanıyor

ABONE OL
14 Eylül 2018 16:08
Urfa Haberleri Eğitim Kampusu Yolları Asfaltlanıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Büyükşehir Belediyesi, GAP SUKAY’ın hemen yanında yer alan eğitim kampusunun yollarını eğitim öğretim sezonuna yetiştirmek için yoğun çalışma içerisinde. Büyükşehir ayrıca kampus ulaşımı için şehir içi toplu taşıma hizmeti de verecek.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, 2018-1029 eğitim ve öğretim yılının açılmasıyla birlikte eğitime tam destek veriyor. Şanlıurfa merkez ilçeleri ve diğer ilçelerde okul yollarını çamur ve çukurdan kurtarmak için gerek sıcak asfalt gerek beton yol, gerekse de kilitli parke yaparak öğrencilerin okula geliş ve gidişlerini rahatlatan Büyükşehir Belediyesi, diğer yandan çanta, kitap ve kırtasiye yardımlarıyla da sosyal belediyecilik anlamında üzerine düşen görevlerini yerine getiriyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından lise eğitimini şehir dışına taşımayı hedefleyen ”Eğitim Kampüsü” projesi kapsamında Şanlıurfa’da GAP SUKAY bitişiğinde inşa edilen eğitim yerleşke yolunu ve yapımı tamamlanan çelik köprüler asfaltlanıyor.

Şanlıurfa-Mardin karayolunu Haliliye ilçesinde yapımı tamamlanan çelik köprüler ile Karaköprü ilçesine oradan da şehir trafiğine ağırlık oluşturmadan Şanlıurfa-Diyarbakır karayoluna bağlayan çelik köprüleri ve eğitim yerleşkesi yolunu asfaltlayarak 17 Eylül Pazartesi’ye yetiştirmeyi hedefleyen Büyükşehir Belediyesi ekipleri çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Haliliye İlçesi’nde kurulan ve içerisinde 8 lise, 4 pansiyon olan Eğitim Kampüsüne  yeni otobüs hattı oluşturan Büyükşehir Belediyesi öğrenci velilerini bu konuda rahatlattı. 2. Toplama Merkezi’nden 17.09.2018 Pazartesi itibariyle GAP Vadisi Bölgesinde hizmet verecek olan eğitim yerleşkesine 55 Nolu “Yeşil Urfa” toplu taşıma hattının açıldığı duyuruldu.

En az 10 karakter gerekli