DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BITCOIN 2078088-1,19%
Şanlıurfa
20°

PARÇALI BULUTLU

16:54

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

“Eğitimde başarıyı yakalamamız lazım”

ABONE OL
8 Şubat 2018 15:03
Urfa Haberleri “Eğitimde başarıyı yakalamamız lazım”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saadet Partisi il başkanı Niyazi Yanmaz, bu haftaki değerlendirme toplantısında Viranşehir ve Suruç ilçelerinin DSİ tarafından sulanmaya açılmamasını eleştirdi. Yanmaz, öte yandan eğitim durumunu da değerlendirerek, Şanlıurfa’nın eğitimde istediği başarıyı elde edemediğini söyledi.

Saadet Partisi İl Başkanı Yanmaz, kentin eğitim ve tarımla ilgili sorunlarını dile getirmek ve çözüm bulunması amacıyla yaptığı açıklamada, Şanlıurfa’nın tarım şehri olduğunu hatırlatarak, yapılacak sulama çalışmalarıyla birlikte rekolteyi artırmak istediklerini söyledi.

GAP Projesinin önemli olduğunu ancak, sulama noktasında Şanlıurfa’nın geri kaldığını belirten Yanmaz, “GAP projesi Türkiye Cumhuriyetinin en büyük projelerinden biridir, enerji verimliliğinde en üst noktaya gelinmiştir. Ancak tarım sulaması noktasında maalesef hedefin çok gerisindeyiz. Özellikle Suruç ve Viranşehir ovalarının bütününün bu sezonda sulamaya açılması en büyük hedef olmalıdır. DSİ ve yetkili kurumların bu konuda büyük bir gayrete ve fedakârlığa davet ediyoruz. Ümit ederiz ki bu yıl pamuk ve mısır rekoltesinde en üst noktaya ulaşırız” dedi.

 

“Kaçak iş yerleri denetim altına alınsın”

Kentte faaliyet gösteren meslek kuruluşlarını ziyaret ederek, sorunları tespit ettiklerini belirten Yanmaz, kentte kaçak esnaf sayısının çok olduğuna vurgu yaptı. Ruhsatsız iş yerleriyle ilgili belediyeleri göreve çağıran Yanmaz, “Berberler ve kuaförler odasına ziyaretimizde bize gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederiz. Berberler odası ruhsatsız kaçak, korsan esnaftan şikâyetçi durumdalar. Belediyelerimizin bu konuda daha hassas ve otoriter olmasını beklemektedirler. Oda başkanı Nezif Kayalar, 650 kayıtlı esnafının olduğunu buna karşı 1000 tane kaçak ve korsan esnafının mesleği icra ettiğini belirtmektedir. Hijyenik ve steril şartların olması gereken bir mekanın kaçak çalışıyor olması noktasında belediyelerimizin denetimlerini daha sıkı yapmalarını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

En az 10 karakter gerekli