DOLAR 32,8300 -0.08%
EURO 35,6648 -0.14%
ALTIN 2.544,740,00
BITCOIN 2156488-3,23%
Şanlıurfa
37°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

EN BÜYÜK İNANÇ PLATOSU

ABONE OL
15 Şubat 2018 18:10
Urfa Haberleri EN BÜYÜK İNANÇ PLATOSU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin En Büyük İnanç Platosu Viranşehir Eyyüp Nebi’de Yapılacak

İslami değerlere gereken önemi veren ve Balıklıgöl Platosu düzenlemesi, türbe ve camii restorasyonları gibi çalışmalarını bölgenin maneviyatına uygun bir şekilde tekrardan dizayn eden Büyükşehir Belediyesi, bu kez Viranşehir’de yer alan Hz. Eyyub Nebi Sabır Türbesi’ni Türkiye’nin en büyük inanç platosuna dönüştürüyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, içerisinde Hz. Elyesa, Rahime Hatun ve sabır peygamberi Hz. Eyyub Türbelerinin yer aldığı 70 dönümlük inanç merkezini 478 dönümlük bir projeyle Türkiye’nin en büyük inanç platosuna dönüştürmeye hazırlanıyor.

Yaklaşık maliyeti 100 milyon lira olacak projede Cami, Medrese, Aşevi, Külliye, ziyaretçi merkezi, şifalı su merkezi, çarşı kompleksi, türbeler, Rahime Hatun Türbesi, Hz. Elyesa Türbesi, Hz. Eyyub Türbesi, dinlenme alanları, seyir terasları ile otoparklar yer alıyor.

Çevre düzenlemesi, yapay göletler ve alan yönetiminin de yer alacağı proje için Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ile birlikte Viranşehirdeki Eyyup Nebi mahallesine giderek incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, vatandaşlarla da bir araya gelerek projenin ayrıntılarını halka aktardı.

Çiftçi ziyaretinde ilk olarak mevcut türbe alanını gezerek şifalı su içti ardından türbe ziyaretleri gerçekleştirerek dua etti.

Çiftçi, “Buradaki amacımız sabır peygamberimiz Hz. Eyyüp, Hz. Elyesa vğ Rahime Hatun türbelerinin bulunduğu alanı maneviyatına uygun bir şekilde halkımıza kazandırmaktır, Atılacak adımlarda yöre halkımızın da fikirlerini alıyor ve buna göre çalışmalarımıza yön veriyoruz dedi

En az 10 karakter gerekli