DOLAR 32,5224 0.06%
EURO 34,6192 -0.21%
ALTIN 2.443,10-2,24
BITCOIN 21452301,41%
Şanlıurfa
21°

AÇIK

19:56

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Enerji Desteği

ABONE OL
16 Ekim 2018 20:46
Urfa Haberleri Enerji Desteği
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, devletin çiftçiye sağladığı yüzde 65’lik enerji desteğinin bölge çiftçisi için hayati önem sahip olduğunu açıkladı.

Bölge çiftçisinin Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümete teşekkürlerini sunan Başkan Eyyüpoğlu, bu sayede özellikle terör bölgelerinde tarımın büyük gelişme sağladığını kaydetti.

Devletin bölge çiftçisine sağladığı yüzde 65’lik enerji desteğinin devamı konusunda açıklamada bulunan Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, enerji desteği sayesinde özellikle terör olaylarının yaşandığı bölgelerde tarımda büyük başarılar elde edildiğini aktardı. Başkan Eyyüpoğlu tanınan enerji desteğinden dolayı Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümete ve Orman ve Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’ye teşekkürlerini sundu.

Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde devlet 6 kente elektrik ile sulama desteği verdi.  Daha önce bölge çiftçimiz terör olayları nedeniyle köyünü toprağını bırakıp kentlere yerleşiyordu. Bildiğiniz gibi Güneydoğu bölgemiz terörden dolayı çok büyük zararlar gördü. Devletimizin 6 ilimizdeki çiftçimize sağladığı yüzde 65’lik enerji desteği sayesinde çiftçilerimiz kendi köylerine ve arazilerine döndüler. Bu konuda  Sayın Cumhurbaşkanımıza, Tarım Bakanımıza ve Hükümetimize teşekkür ediyoruz. İnşallah ileriki yıllarda durumlar düzelince enerji konusunda diğer illere de el atarlar. Bildiğiniz gibi enerji girdisi biraz yüksek ondan dolayı devletimiz bizlere bu imkanı tanıdığı için Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ederiz. Şu anda Urfa olarak söylüyorum; 5 Milyon 500 Bin dönüm arazi suludur, bunun 2 Milyon 800 Bin dönümü çiftçimizin kendi imkanları ile açtığı kuyular vasıtasıyla elektrik enerjisi ile sulanmaktadır.Devletimiz de bu desteği verince çiftçilerimiz ayakta kaldı. İş sahipleri oldular. Örneğin sulu tarımın yapıldığı yerlerde pamuk sayesinde işsizlik azaldı. Umarım devletimizin bu desteği davam eder ve tarımdaki yükselişimizi sürdürürüz. “

 

En az 10 karakter gerekli