DOLAR 28,9133 0.03%
EURO 31,5704 0.08%
ALTIN
BITCOIN 1098672-0,19%
Şanlıurfa
10°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Erdoğan, Aynı Manzara Yaşanmayacak

ABONE OL
13 Nisan 2020 18:57
Urfa Haberleri Erdoğan, Aynı Manzara Yaşanmayacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hafta sonu için alınan 31 ildeki sokağa çıkma yasağı da bu tedbirlerden biridir. İlk saatlerde yaşanan gereksiz kargaşanın bir daha tekrar etmemesi için gereken tedbiri alacağız” dedi. Erdoğan, bu hafta sonu da sokağa çıkma yasağı uygulanacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasından satır başları;

Ülkemiz bu süreçte uluslararası alanda da takdir edilen olumlu bir ayrışma içerisindedir. Vatandaşlarımızın bireysel sağlık ve temizlik malzemesi tedariğinde de sıkıntı yaşamıyoruz. 83 milyonluk ülkede böylesine büyük hizmetleri yürütmek kolay değildir. Türkiye corona virüs salgınıyla mücadelesini kararlılıkla sürdürüyor. 240 bin yatağa sahibiz, yoğun bakım yatak sayısı da 40 bini buluyor. Yeşilköy ve Sancaktepe’de iki hastane kurulacağını ifade etmiştim, bunların çalışmaları başladı. Başakşehir Şehir Hastanemizin ilk kısmını 20 Nisan’da, ikinci kısmını 15 Mayıs’ta hizmete açıyoruz. Günlük ve toplam test sayısında dünya sıralamasında en baştaki grupta yer alıyoruz. Test/vaka oranımız aşağı yönde. Ölüm oranının düşüklüğü bakımından da ilk sıradayız. Taburcu olan hasta sayımız beş bine yaklaştı. Nitekim Dünya Sağlık Örgütü başta olmak üzere uluslararası kuruluşlar ülkemizi örnek gösteriyor.

Sadece kendi vatandaşlarımızı korumakla kalmıyor destek taleplerine de imkanımız el verdikçe cevap veriyoruz. 34 ülkeye madde ulaştırdık. Karşımızdaki tehlike dinamik bir süreç yönetimini gerekiyor. Hafta sonu için alınan 31 ildeki sokağa çıkma yasağı da bu tedbirlerden biridir. Yasağın açıklandığı ilk saatlerde kimi yerlerde yaşanan gereksiz kargaşanın bir daha tekrar etmemesi için gereken tedbirleri alacağız. İçişleri Bakanımızın hassasiyetini takdirle karşıladım ancak istifasını kabul etmeyerek görevine devam etmesini istedim. Sayın Bakanımız görevine devam ediyor. Cumhur İttifakı’nın tarafı olan Sayın Bahçeli’ye bir kez daha teşekkür ediyorum. Salgınla mücadele kapsamında hafta sonları sokağa çıkma yasağını önümüzdeki dönemde de ihtiyaç duyuldukça sürdürme kararı aldık. Bu hafta sonu 17 Nisan saat 23.59’dan pazartesi gününe kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

En az 10 karakter gerekli